امروز يك شنبه  ۱۳ اسفند ۱۴۰۲

ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند روی آنتن شبکه افق

مشاهده ۲۰۲
۱۴۰۲/۰۹/۰۴- ۱۲:۰۰

در این هفته، مجموعه‌ای از مستند‌های تک قسمتی یا مجموعه مستند با موضوعات اجتماعی، مفهوم مقاومت، فرهنگی و تاریخی از شبکه افق سیما پخش می‌شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، مجموعه مستند ۱۳ قسمتی «در برابر تاریکی» به کارگردانی اسماعیل ذبیح الله با محوریت داستان زندگی ورزشکاران مشهور خارجی است که حامی فلسطین‌اند و رویکرد ضد صهیونیستی این هفته شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۷:۳۰ به روی آنتن افق سیما می‌رود.

مجموعه مستند «نسیم حیات» به موضوع جنگ مردم سوریه با داعش، شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۸ و تکرار آن ۱۲ ظهر روز بعد به روی قاب افق سیما می‌رود.

مستند «برای تاریخ » شنبه ساعت 23 از شبکه افق پخش خواهد شد. این مستند به مناسبت هفته بسیج مستضعفان و همچنین به تاریخچه تاسیس این سازمان می‌پردازد.

مجموعه مستند «ستاره دار» از شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۵ و تکرار آن روز بعد ساعت 10 صبح به روی آنتن افق سیما می‌رود. این مجموعه مستند به جنبش‌های دانشجویی از آغاز سال تاسیس دانشگاه تهران تا سال ۱۳۷۸ می‌پردازد.

شبکه العالم در تعقیب این نگاه در مقر تیپ ناصرالدین از بزرگترین گروه‌های جهادی فلسطین و با رزمندگان این تیپ به گفتگو نشسته‌اند؛ افزون بر این نگاه‌های بزرگان و مسئولان مقاومت در فلسطین در خصوص نقش سردار سلیمانی در آموزش و تجهیز فلسطینیان در مقابل رژیم‌صهیونیستی محل تمرکز این مستند است. مستند «شهید القدس» شنبه تا دوشنبه ساعت ۲۲ روی آنتن افق سیما می‌رود.

مستند «روضه‌های خانگی» که به همت مراکز استانی حوزه هنری تهیه شده است. این مستند در هر قسمت به یکی از شهرهای کشور و به سراغ یکی از قدیمی‌ترین خانه‌هایی می‌رفت که در برگزاری روضه خانگی پیشتاز بوده‌اند و با اهالی این خانه و حال و هوای آن‌ها همراه می‌شد. این مجموعه مستند یکشنبه و دوشنبه تهیه‌کنندگی یونس قاسمی، ساعت 23 از شبکه افق سیما به روی آنتن می‌رود.

مستند مسابقه «فرمانده-۵» با روکردی جدید به قاب تلویزیون آمده است. در این مسابقه مستند، یک فرمانده نظامی‌با کمک دستیارانش مراحل مختلفی را برای رقابت شرکت کنندگان تعریف می‌کنند و پس از آموزش‌های اولیه مسابقه آغاز می‌شود و فرمانده و دستیارانش بر عملکرد شرکت‌کنندگان نظارت می‌کنند.

علاقه مندان می‌توانند این مستند مسابقه را از شنبه این هفته ساعت ۱۴ و تکرار آن روز بعد ساعت 10 صبح از قاب افق سیما به تماشا بنشینند.

مستند تک قسمتی «قابل توجه» با موضوع گفتگو درباره آسیب‌های اجتماعی (اعتیاد از منظر حقوقی و قضایی) پنجشنبه ساعت ۱۶ روی آنتن افق سیما خواهد رفت.

مستند «پرچمدار» به نویسندگی و کارگردانی محمد شلتوکی با روایت‌‎هایی دست اول از قدرت پهپادی ایران و ناگفته‌هایی درباره ساخت و استفاده از این امکان ویژه پنجشنبه ساعت 19 به روی آنتن افق سیما می‌رود.

مستند «تنها مدرس» به کارگردانی و نویسندگی معین شافعی و تهیه کنندگی یاسر فریادرس با روایت ناصر طهماسب از جدیدترین تولیدات مرکز مستند سوره حوزه هنری است که به زندگی سیاسی شهید سید حسن قمشه‌ای معروف به آیت الله مدرس می‌پردازد. علاقه‌مندان می‌توانند این مستند را جمعه ساعت 17:30 از قاب شبکه افق سیما به تماشا بنشینند.

مستند «ایرانگرد» جمعه این هفته ساعت 22 پخش خواهد شد؛ این مستند نگاهی متفاوت در معرفی طبیعت بکر شهرهای مختلف کشور و زندگی در میان عشایر و مردمان ییلاقی و غارنشین شهرها و روستاهای ایران برای مخاطبان دارد.

امتیاز شما