امروز يك شنبه  ۱۳ اسفند ۱۴۰۲

کسب افتخاری دیگر برای شبکه هیسپان تی وی معاونت برون مرزی

مشاهده ۱۸۲
۱۴۰۲/۰۹/۰۵- ۱۵:۱۲

مستند «5 دقیقه» تولید شبکه هسیپان تی وی معاونت برون مرزی توسط هیات داوران بخش «مستند خبری» در جشنواره «زوم» کشور اسپانیا برگزیده شد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، جشنواره بین المللی داستانی تلویزیونی «زوم» یک جشنواره تلویزیونی است که از سال 2003 میلادی در شهر ایگوالادا (آنویا) اسپانیا برگزار می‌شود.

مستند «5 دقیقه» با موضوع حمله گروه تروریستی «داعش» به حرم شاهچراغ (ع) در شهر «شیراز» در ایران ساخته شده است. در این حمله تروریستی که گروه داعش اندکی پس از آن مسئولیت حمله را برعهده گرفت، 13 نفر از هموطنان و شهروندان ایرانی از جمله چند کودک یه شهادت رسیدند.

مستند «5 دقیقه»، برگرفته و بازسازی، گفته‌ها و شهادت گروهی از گردشگران اسپانیایی است که تنها یک روز قبل از حادثه وارد ایران شده بودند و در زمان حادثه برای بازدید وارد حرم مطهر شده و شاهد این فاجعه و واقعه تروریستی بودند. این مستند با تهیه کنندگی و کارگردانی فهیمه اسماعیل پور در مدت زمان 55 دقیقه، محصول شبکه هیسپان تی وی معاونت برون مرزی است.

بیست و یکمین دوره جشنواره «زوم» که تنها جشنواره فیلم های داستانی اسپانیا است، در تاریخ های 2 تا 4 آذرماه سالجاری برابر با 23 تا 25 نوامبر 2023در ایگوالادا برگزار شد و آثار و تولیداتی با موضوعات، داستانی، ورزشی، خبری، سرگرمی، فرهنگی و حقیقت یاب در این جشنواره حضور داشتند.

امتیاز شما