امروز يك شنبه  ۱۳ اسفند ۱۴۰۲
از خبرگزاری تصویری ایران پرس؛
از خبرگزاری تصویری ایران پرس؛

پیروزی طوفان‌الاقصی؛ آزادی شمار دیگری از زندانیان فلسطینی

مشاهده ۱۲۵
۱۴۰۲/۰۹/۰۶- ۰۹:۰۷
تعداد بازدید:125

شمار دیگری از زندانیان فلسطینی در بند رژیم صهیونیستی درچارچوب توافق آتش‌بس موقت در باریکه‌غزه به آغوش خانواده‌های خود بازگشتند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، بر اساس توافق آتش‌بس موقت و چهار روزه در باریکه‌غزه، 150 زندانی زن و کودک فلسطینی از بند رژیم صهیونیستی آزاد می‌شوند.

بر اساس توافق انجام شده بین جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) و رژیم صهیونیستی با میانجیگری قطر، این تعداد زندانیان در چند مرحله از بند رژیم صهیونیستی آزاد می‌شوند و فرایند آزادی از روز شنبه شروع شده است. شمار دیگری از زندانیان زن و کودک زیر 19 سال فلسطینی یکشنبه‌شب از زندان «عوفر» رژیم صهیونیستی در غرب شهر رام الله، مرکز کرانه باختری رود اردن، آزاد شدند.

هنگامی‌که خانواده‌های زندانیان فلسطینی و خبرنگاران نزدیگ زندان صهیونیستی «عوفر» منتظر آزادی زندانیان بودند، نظامیان اسرائیلی به‌سمت آنان گاز اشک‌آور شلیک کردند و شماری مصدوم شدند. برخی زندانیان فلسطینی پس از آزادی به آزار و اذیت و شکنجه خود در زندان‌های رژیم صهیونیستی اشاره کردند و گفتند: صهیونیست‌ها به‌ عمد به ارائه خدمات پزشکی و درمانی به زندانیان فلسطینی توجهی ندارند. این زندانیان آزاد شده تصریح کردند: به‌ سبب حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به باریکه‌غزه و دیگر مناطق فلسطینی نمی‌توانند خوشحالی کنند، چرا که فلسطینیان داغدار هستند.

شورای امنیت سازمان ملل متحد قرار است به درخواست روسیه امروز (دوشنبه) نشست غیرعلنی برگزار کند تا توافق آتش‌بس موقت و بشردوستانه را در باریکه‌غزه بررسی کند. تلاش‌های سیاسی منطقه‌ای و بین‌المللی برای تداوم آتش‌بس در باریکه‌غزه ادامه دارد و وزارت خارجه قطر هم ابراز خوش‌بینی کرده است این توافق تمدید شود تا خدمات بشردوستانه به ساکنان باریکه‌غزه ادامه یابد.

امتیاز شما