امروز پنج شنبه  ۳ اسفند ۱۴۰۲
با اشاره به ناتوانی رژیم صهیونیستی:
با اشاره به ناتوانی رژیم صهیونیستی:

دعوای سیاست‌مداران و ارتش اسرائیل بالا گرفت

مشاهده ۱۳۲
۱۴۰۲/۰۹/۰۶- ۰۹:۱۶
تعداد بازدید:132

یک کارشناس مسائل سیاسی گفت: ارتش اسرائیل به اهداف خود نرسید و نظر سیاست‌مداران برای مذاکره غالب شده و تا امروز نیز وزنه سیاست‌مداران پرقدرت‌تر است.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، سید هاشم موسوی در برنامه رویداد با بیان این که در پی طوفان الاقصی باید به اهداف اعلامی فلسطین و رژیم صهیونیستی توجه نماییم، گفت: هدف اصلی طوفان الاقصی گرفتن یک‌ سری اسیرِ شهرک‌نشین در قبال اسرای فلسطینی بود و اسرائیل پس از ۶۰ سال کابینه جنگی را اعلام کرد و تأکید داشت باید قدرت حماس و موشک‌ها را از بین ببریم و هیچ مذاکره‌ای برای تبادل اسرا نداریم و سپس اسرای خود را آزاد می‌کنیم.

وی افزود: حماس از روز اول اعلام کرد که برای مذاکره آمادگی دارد و رژیم صهیونیستی بود که از روز اول و پس از ۴۵ روز حاضر به مذاکره نشد؛ ولی چه اتفاقی منجر شد نتانیاهو از حرف‌های خود عقب نشینی کند؟

در این مدت فشار افکار عمومی دنیا علیه رژیم صهیونیستی وارد شد؛ چون صرفاً زمین سوخته را عملیاتی کرد و منازل مردم و زیر ساخت‌ها را از بین برد تا به مردم خود بگوید موفق بوده؛ ولی اتفاقی صورت نگرفت و امروز اختلاف جدی میان ارتشی‌ها و سیاست‌مداران رژیم وجود دارد.

موسوی با بیان این که ارتش اسرائیل شدیداً مخالف برقراری آتش‌بس است و اعلام می‌کند باید غزه را فتح کنیم، گفت: این‌ها می‌گویند شهر زیر زمینی حماس را از بین نبردیم و می‌خواهد سطح زمین را در اختیار بگیرد تا این شهر از بین برود؛ ولی زمانی را برای این کار مطرح نکرده است؛ ولی همین مورد برای سیاست‌مداران مهم است چون می‌گویند ما یک ماه زمان داده‌ایم تا ارتش ساختارهای زیر زمینی حماس را از بین ببرد.

وی با اعلام این که تونل‌ها دیگر به شهر زیر زمینی بدل شده است، گفت: حماس اعلام کرده تا یک سال قدرت و امکانات داریم تا در این تونل‌ها زندگی کند؛ ولی ارتش رژیم اتفاقی صورت نداد و سیاست‌مداران اسرائیلی تحت‌فشار خانواده اسرا مجبور شدند مذاکره کنند.

موسوی در بخشی دیگر از مصاحبه با رادیو گفت‌وگو خاطرنشان کرد: اسرائیل در عرصه دیپلماسی و گفتگو شکست‌ خورده؛ چون قرار بود مبادله در سه مرحله باشد؛ ولی در مرحله دوم آتش‌بس از سوی اسرائیل نقض شد و حماس اعلام کرد تبادل دوم را صورت نمی‌دهد و لذا سیاست‌مداران اسرائیلی مجبور شدند به خواسته‌های حماس تن دهند.

در این میان اختلاف زیادی میان خانواده اسرای اسرائیلی وجود دارد و به دولت نتانیاهو فشار می‌آورند که چرا از فلان خانواده اسرا آزاد شدند؛ ولی در خانواده‌ای دیگر هنوز اسرا در اختیار فلسطین است!

وی افزود: در این قضیه نیز اسرائیل دچار بحران است و شاهد بودیم بزرگ‌ترین تجمع خانواده اسرا و شهرک‌نشینان در تل‌آویو انجام شد.

موسوی گفت: ارتش به اهداف خود نرسید و نظر سیاست‌مداران برای مذاکره غالب شده است و تا امروز نیز وزنه سیاست‌مداران پرقدرت‌تر است.

امتیاز شما