امروز يك شنبه  ۱۳ اسفند ۱۴۰۲
برنامه "آفریقا امروز" پرس تی وی بررسی می‌کند؛
برنامه "آفریقا امروز" پرس تی وی بررسی می‌کند؛

پیشرو بودن آفریقای جنوبی در حمایت از مقاومت فلسطین

مشاهده ۲۱۳
۱۴۰۲/۰۹/۰۶- ۱۲:۲۵
تعداد بازدید:213

موضع قوی آفریقای جنوبی در حمایت از مقاومت فلسطین زیر ذره‌بین برنامه "آفریقا امروز" شبکه پرس تی‌وی قرار گرفته است.

 به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه این هفته "آفریقا امروز" بر حمایت بی‌دریغ آفریقای جنوبی از مردم مظلوم فلسطین در حالی که آنها با یک نسل‌کشی توسط رژیم آپارتاید اسرائیل مواجه هستند، تمرکز کرده است.

آفریقای جنوبی از جمله کشورهایی است که روابط دیپلماتیک خود را با رژیم صهیونیستی به دلیل نسل‌کشی علیه فلسطینیان در غزه قطع کرده و به حالت تعلیق درآورده است.

مارتین جانسن، عضو اجرایی کمپین همبستگی فلسطین و ازهر ساکور، عضو اجرایی اتحادیه جوانان اتحاد همبستگی فلسطین به عنوان کارشناسان برنامه بر این موضوع تاکید می‌کنند که مواضع فعال آفریقای جنوبی منعکس‌کننده عهد همبستگی با مردم فلسطین است که توسط رئیس جمهور این کشور ابلاغ شده و دولت آفریقای جنوبی موضع خود را در حمایت از فلسطینی‌ها روشن کرده است.

مبارک هنیا مجری برنامه از این کارشناسان می‌پرسد که عامل اصلی حمایت مداوم آفریقای جنوبی از فلسطین چیست؟ و آیا می‌توان انتظار داشت آفریقای جنوبی نقشی پیشرو در انزوای رژیم آپارتاید اسرائیل در قاره آفریقا ایفا کند؟

برنامه «آفریقا امروز» به تهیه‌کنندگی عاطفه‌سادات دربندی دوشنبه ساعت 00:00 به وقت تهران به مدت 25 دقیقه از شبکه پرس تی‌وی پخش می‌شود. تکرار این برنامه سه‌شنبه ساعت 07:00 و 16:00، چهارشنبه ساعت 21:00، پنج‌شنبه ساعت 12:00 و جمعه ساعت 08:00 روی آنتن خواهد رفت.

علاقه‌مندان می توانند با مراجعه به لینک https://www.presstv.ir/Section/15034 این برنامه را در وب‌سایت شبکه پرس تی وی مشاهده کنند.

امتیاز شما