امروز شنبه  ۵ اسفند ۱۴۰۲
دیدار معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات با مدیرکل صدا و سیمای گیلان؛
دیدار معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات با مدیرکل صدا و سیمای گیلان؛

آمادگی رسانه ملی برای کمک به توسعه فناوری و نوآوری و مسایل مرتبط با اقتصاد دانش بنیان

مشاهده ۸۴
۱۴۰۲/۰۹/۰۷- ۱۱:۳۰

دکتر ربانی مدیرکل صدا و سیمای گیلان در دیدار عابدی معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات استان، برای کمک به توسعه بیش از پیش فناوری در استان اعلام آمادگی کرد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، دکتر ربانی مدیرکل صدا و سیمای گیلان در این دیدار با اشاره به نقش رسانه ملی و استانی به عنوان فراگیرترین رسانه دیداری و شنیداری در بستر سازی و فراهم کردن تمهیدات فکری، فرهنگی، توسعه و پویایی کشور گفت: معرفی شرکتهای دانش بنیان به ویژه شرکتهای تولیدی کوچک، زمینه مناسبی برای رقابت بیشتر در فضای اقتصادی کشور فراهم می‌کند.

وی با اعلام آمادگی جهت کمک به توسعه فناوری در استان تاکید کرد: رسانه استانی برای پوشش اخبار مربوط به این حوزه و تولید برنامه با محوریت فناوری و نوآوری و مسایل مرتبط با اقتصاد دانش بنیان در حوزه‌های مختلف تولیدی آمادگی همکاری دارد.

 معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات نیز در دیدار با مدیرکل صدا و سیمای گیلان ترویج فرهنگ نوآوری، خلاقیت و ایده پردازی در بین جوانان استان را مهم قلمداد کرد و گفت: ماموریت و رسالت معاونت فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات کمک به اقتصاد، اشتغال و کارآفرینی از مسیر جذب فناوران و شرکتهای دانش بنیان است.

وی نقش رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما را در این مسیر حایز اهمیت دانست و اظهار داشت: امروزه برای داشتن اقتصاد مناسب و کاهش آمار بیکاری چاره ای جز نهادینه کردن اقتصاد برپایه فناورانه نداریم.

عابدی افزود: شرکتهای دانش بنیان می توانند اهداف نظام را تامین کنند. وی با ابراز رضایت از ظرفیت موجود در حوزه فناوری اطلاعات استان گیلان اظهار داشت: برای توسعه کسب و کارهای شرکتهای فعال حوزه فناوری اطلاعات در استان و جهت جذب ایده‌های فناورانه و رشد و تجاری کردن آنها باید از ظرفیت رسانه استانی کمک بگیریم.

 

امتیاز شما