امروز يك شنبه  ۱۳ اسفند ۱۴۰۲
معاون توسعه وفناوری رسانه پس از بازدید از استودیوهای پخش سیما، صدا، خبر و رژی‌های مرکز خراسان رضوی:
معاون توسعه وفناوری رسانه پس از بازدید از استودیوهای پخش سیما، صدا، خبر و رژی‌های مرکز خراسان رضوی:

تقویت سیگنال رسانی در مراکز استان‌ها ضرورت رسانه ملی است

مشاهده ۱۸۴
۱۴۰۲/۰۹/۰۷- ۱۲:۲۰
تعداد بازدید:184

معاون توسعه وفناوری رسانه ملی با همراهی مدیرکل و جمعی از مدیران فنی صداوسیمای خراسان رضوی ازبخشهای مختلف مرکز بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، علیرضا شریفی، معاون توسعه وفناوری رسانه پس از بازدید از استودیوهای پخش سیما، صدا، خبر و رژی‌های مرکز گفت: با توجه وجود بارگاه ملکوتی ثامن الحجج در استان، پیشینه تاریخی، فرهنگی، هنری، و ظرفیت های استان در حوزه‌های مختلف تجارت، کشاورزی، صنایع دستی و گردشگری و گردشگری زیارت و اهمیت پاسخگویی به انتظارات مخاطبان استان به ویژه جوانان  توسعه و بروزرسانی تجهیزات وزیرساخت های فنی استان خراسان رضوی را دنبال می‌کنیم.

شریفی، افزود: سیگنال رسانی وظیفه اصلی واحدهای فنی است و چنانچه صداوسیمای استانها از نظر تولید محتوا غنی باشند و برنامه‌های مناسب و با کیفیت مطلوب برای مخاطب تولید کنند، اما امکان ارسال سیگنال برای مخاطب فراهم نباشد، غیر از اتلاف وقت و بودجه چیزی عاید رسانه نخواهد شد.

وی تصریح کرد: برای ایجاد فضای جدید در عرصه رقابتی دوازدهمین دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی‌برنامه ریزی شده که در نهایت برای هر حوزه جداگانه یک کانال تلویزیونی ایجاد شود و توانستیم ارزش افزودهای در کل کشــور ایجاد کنیم.

شریفی افزود: خراسان رضوی با بیش از 12 حوزه به تجهیزات زیادی نیاز دارد و باید تمهیدات لازم و خاصی را شامل شود تا برای انتخابات آماده باشند.

در ادامه محسن نصرپور مدیرکل صداوسیمای خراسان رضوی عنوان کرد: خراسان رضوی  استان پهناوری است و بر همین اساس توسعه فعالیت های سازمان صداوسیما در بخش های نرم افزاری و سـخت افزاری بسیار مهم و اثرگذار است.

وی به نقش کلیدی صداوسیما در عرصه فرهنگسازی،آموزش و اطلاع رسانی پرداخت و گفت: استان خراسان رضوی به واسطه بارگاه نورانی ثامن الحجج و حضور سالیانه بیش از 30 میلیون زائر باید پاسخگوی حجم وسیعی از شبکه‌ها ی سراسری و اطلاع رسانی در تمام کشور باشد و این مسئله می طلبد که نگاه ویژه ای به حوزه تجهیزات و امکانات صداوسیمای خراسان رضوی شود.

امتیاز شما