امروز يك شنبه  ۱۳ اسفند ۱۴۰۲

بیان مطالبات مردم در اولویت برنامه‌های رسانه ملی

مشاهده ۱۱۵
۱۴۰۲/۰۹/۰۸- ۱۰:۲۷

مدیرکل صدا و سیمای استان آذربایجان شرقی در دیدار با امام‌ جمعه و فرماندار مراغه، با بیان اینکه تولید و پخش برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی از عملکرد دولت و دستگاه‌های اجرایی از ابتدای سال نزدیک به 50 درصد افزایش یافته است گفت: مطالبات مردم از دولت و مسئولان در الویت برنامه‌های صدا و سیما است.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، دکتر اکبر رضایی تاکید کرد: رسانه ملی پل ارتباطی بین مردم و مسئولان است و صداوسیما با پخش انتقادات مردم به دنبال حل مشکل و پاسخ گرفتن از مسئولان است.

وی خاطر نشان شد: تلاش رسانه ملی برای پخش عملکرد دولت و انعکاس پیشرفت طرح های عمرانی بصورت زنده از شبکه‌های سراسری بسیار افزایش یافته است.

مدیرکل صداوسیمای استان آذربایجان شرقی، در ادامه تصریح کرد: توسعه فرستنده‌های رادیویی و تلویزیونی نیز در الویت برنامه‌های صدا و سیمای استان است. 

وی پوشش صد درصدی شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی را نیازمند تامین اعتبار از طرف دولت دانست و افزود: تلاش صداوسیما جلب حداکثری مخاطب با تولید برنامه‌های فاخر مردم محور است .

امام جمعه شهرستان مراغه نیز در این دیدار گفت: رسانه‌ ملی نقش مهمی در افزایش اطلاعات و آگاهی‌های افکار عمومی دارد.

حجت الاسلام و المسلمین پور محمدی افزود: برنامه‌ها و خدمات رسانه ملی در آذربایجان شرقی وزین و برای مردم مفید فایده است.

 فرماندار شهرستان ویژه مراغه نیز در این دیدار با اشاره به تلاش دولتمردان برای اجرای طرح های عمرانی ، خواستار تولید برنامه‌های تلویزیونی از پیشرفت های طرح های عمرانی شهرستان‌ها شد .

اسدیان افزود: ترویج فرهنگ کار و کار آفرینی و تولید از طریق برنامه سازی بهتر است در الویت برنامه‌های صدا و سیما قرار گیرد .

وی در ادامه خواستار توسعه فرستنده‌های رادیویی ، تجهیز رادیو شهر مراغه و دفتر خبری مراغه شد .

 مدیرکل صداوسیمای استان آذربایجان شرقی در ادامه این سفر، با حضور در رادیو شهر مراغه، ضمن بازدید از ظرفیت این رادیو ، با کارکنان آن دیدار و گفتگو کرد .

دکتر اکبر رضایی گفت: سالانه ۵ هزار ساعت برنامه رادیویی در دو مرکز آذربایجان شرقی تولید و پخش می‌شود که از این برنامه‌ها ۴ هزار و ۱۰۰ ساعت برنامه در رادیو آذربایجان شرقی و ۹۰۰ ساعت نیز در رادیو مراغه تولید و پخش می‌شود.

وی رضایتمندی شهروندان برنامه‌های رادیو را نشان از تلاش برنامه  سازان این رسانه در شهر مراغه عنوان کرد و اظهار داشت: با پیشرفت در عرصه تکنولوژی، بکار گیری فناوری‌های روز در برنامه سازی یک ضرورت است .

 مدیرکل صداوسیما این رادیو را از جمله رادیو های شهری موفق در کشور برشمرد و ادامه داد: در رادیو شهری مراغه همکاران خوب، متخصص و حرفه ای در حوزه‌های مختلف وجود دارد که می توانند با برنامه ریزی هدفمند و استفاده بهینه از استعدادها و پتانسیل های منطقه، با تولید برنامه‌های مناسب ، موجب تقویت مشارکت مخاطبان شوند.

مدیرکل صداوسیمای استان آذربایجان شرقی، رادیو شهر مراغه را ظرفیتی خوب در حوزه برنامه سازی دانست و بر تلاش برای افزایش محتوایی و کیفی برنامه‌ها و برگزاری دوره‌های آموزشی تاکید کرد.

تصاویر

امتیاز شما