امروز يك شنبه  ۱۳ اسفند ۱۴۰۲

سفر یک روزه مدیر کل صدا و سیمای استان آذربایجان شرقی به شهرستان بناب

مشاهده ۲۳۳
۱۴۰۲/۰۹/۰۸- ۱۰:۳۳

دکتر اکبر رضایی مدیرکل صدا و سیمای استان آذربایجان شرقی در سفر یک روزه، به بناب ضمن حضور در یادواره شهدای دانشجویی دانشگاه بناب و شرکت در جلسه شورای اداری شهرستان با حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ مصطفی باقری بنابی امام جمعه شهرستان دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در جریان این سفر، مدیر کل صدا و سیمای استان ابتدا در یادواره شهدای دانشجویی دانشگاه بناب که با سخنرانی سردار رحیم نوعی اقدم از فرماندهان جبهه مقاومت کشور تشکیل یافته بود حضور یافت.

در ادامه، دکتر اکبر رضایی با حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ مصطفی باقری بنابی امام جمعه شهرستان بناب ، حضرت آیت الله حاج شیخ مجید باقری بنابی مدیر تولیت حوزه علمیه حضرت ولیعصر (عج ) این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

مدیرکل صدا و سیمای استان آذربایجان شرقی در جلسه شورای اداری این شهرستان که در محل فرمانداری ترتیب یافته بود گفت: با توجه به پیگیری‌های فرماندار و نماینده مردم شریف بناب در مجلس شورای اسلامی در خصوص راه اندازی رادیوی شهری که از مطالبات چند ساله مردم است مطالبه ای بحق است و با توجه به آئین نامه و دستورالعمل های رادیوی شهری و ظرفیت های شهرستان، راه اندازی رادیو شهری بناب در طول روز و حداقل در دو بخش سه ساعته با محتوای برنامه‌های مختلف به زودی راه اندازی و به سمع و نظر عموم مردم شریف شهرستان بناب تقدیم خواهد شد.

دکتر اکبر رضایی از فرماندار شهرستان و مدیران آن خواست که در برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی برای اعلام عملکرد اقدامات دولت در شهرستان و جهاد تببین شرکت نمایند.

وی در بخش دیگر سخنان خود، همت والای نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی را در فعال کردن رادیو شهری گامی مثبت ارزیابی کرد و خاطر نشان شد: این امر با همت مسئولان شهرستان به زودی  می تواند راه اندازی و در موج اف ام پخش شود.

رضایی تصریح کرد: تولید مستندهای فاخر با موضوع و محتواهای "بناب قطب صنعت استان" ، "پایتخت کباب" و "شهر دوچرخه ایران" برای شهرستان یک نیاز ضروری است و در آینده نزدیک با مشارکت و همکاری فرمانداری، برنامه ریزان و برنامه سازان شبکه استانی و خبرنگار آزاد شهرستان بزودی کار تولید آنها آغاز خواهد شد و می تواند سندی شایسته برای تاریخ دیرینه مردمان این شهر برای معرفی نسل جوان باشد .

 فرماندار شهرستان بناب نیز با اشاره به ظرفیت و پتانسیل های شهرستان اظهار داشت: صادرات گمرکی این شهرستان در مقایسه با برخی از صادرات استان‌های همجوار بیشتر بوده که این میزان ، بسیار قابل توجه و چشمگیر است و نیاز به اطلاع رسانی و پرداخت در رسانه ملی دارد.

رضا لعلی با اشاره به انتظارات مردم از مسئولان در خصوص راه اندازی رادیو شهری بناب افزود: تولید برنامه‌های متنوع با محتوای گوناگون از پتانسیل این شهرستان در حوزه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی، هنری، اقتصادی، صنعتی و ورزشی می تواند موجی از امید و رضایت را در جامعه ایجاد کند .

 امام جمعه شهرستان بناب نیز در این دیدار با تاکید بر پرداخت عادلانه به اخبار شهرستان‌ها از شبکه استانی سهند گفت: شهرستان بناب پس از پیروزی انقلاب اسلامی یکی از شهرهای پیشرو و توسعه یافته منطقه می‌باشد و در تمامی زمینه‌ها حرفی برای گفتن دارد و یکی از دستاورد های نظام مقدس جمهوری اسلامی همین شهر بناب است که امروزه مثل نگینی برای آذربایجان می درخشد.

حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ مصطفی باقری بنابی تصریح کرد: اخبار تولیدی شهرستان با توجه به ظرفیت ، قابلیت و پتانسیل آن در حوزه‌های مختلف بسیار کم رنگ است و نیاز افزایش زمان در کنداکتور خبر دارد .

حضرت آیت الله شیخ مجید باقری بنابی نیز ضمن قدردانی از حضور مدیر کل صدا و سیما در شهرستان‌ها، صداوسیما را نقطه عطف نظام مقدس جمهوری اسلامی‌بر شمرد و گفت: در این برهه زمانی ،نقش صداوسیما پر رنگ بوده و تاثیر بسزایی در مقابل تهاجم فرهنگی و سیاسی بعضی افراد سود جو و منفعت طلب و رسانه‌های بیگانگان دارد و نباید در حمایت از این دستگاه حساس کوتاهی و تعلل کرد.

مدیر تولیت حوزه علمیه حضرت ولیعصر (عج ) شهرستان بناب خواستار افزایش کیفیت اخبار تولیدی شهرستان‌ها شد و افزود: لازمه این امر حضور نیروی انسانی جوان با تجربه و متعهد است ‌که مسائل دینی را از مسائل سیاسی جدا دانسته و در راستای جلب رضایت مردم و خبرهای امید بخش اقدام کند.

ایشان در پایان سخنان خود به برنامه سحرلر ایام ماه مبارک رمضان اشاره فرمودند و استفاده از چهره‌های برجسته و باسواد و عالمان دینی را در مسائل دینی به جای افراد کم تجربه و طلبه متذکر شد.

در پایان این سفر دکتر اکبر رضایی با حضور در فرستنده پرقدرت رادیویی بعثت شهرستان بناب ضمن بازدید از قسمت های مختلف این ایستگاه و بررسی نیازهای فنی و مسائل و مشکلان آن، با همکاران این مجموعه دیدار و از تلاش آنان در طول یک سال گذشته تقدیر و تجلیل کرد.

حضور در شورای اداری با حضور رضا لعلی فرماندار شهرستان بناب، بازدید و دیدار با همکاران ایستگاه پرقدرت رادیویی بعثت، بازدید از استودیو و سالن جدید الاحداث چند منظوره خانه شهید حوزه علمیه حضرت ولیعصر (عج ) از دیگر برنامه‌های مدیرکل صدا و سیمای استان آذربایحان شرقی در این سفر یک روزه بود.

تصاویر

امتیاز شما