امروز يك شنبه  ۱۳ اسفند ۱۴۰۲

اتمام فاز اول و راه اندازی سامانه جامع اطلاعات شبکه برودکست

مشاهده ۳۶۶
۱۴۰۲/۰۹/۰۸- ۱۰:۵۶

سامانه جامع اطلاعات شبکه برودکست به منظور یکپارچه سازی اطلاعات ایستگاه‌های رادیویی و تلویزیونی و همچنین مدیریت و دسترسی به مشخصات ایستگاه‌ها راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، با هدف یکپارچه سازی و به روزرسانی اطلاعات مربوط به ایستگاه‌های رادیویی و تلویزیونی و همچنین مدیریت و دسترسی به مشخصات ایستگاه‌ها از منظر دارایی‌های مشهود و نامشهود سازمان در ایستگاه‌ها، سامانه جامع اطلاعات شبکه برودکست به آدرس https://npd.iriborg.ir   راه اندازی شد.

در این سامانه، چارت اصلی و بخش های مختلف آن توسط همکاران اداره کل #ارزیابی_فنی طراحی و پیشنهاد شده است و برنامه نویسی، پیاده سازی و اجرای آن توسط همکاران اداره کل #فناوری_اطلاعات صورت گرفته، امکان ثبت، مدیریت و گزارش گیری از مشخصات بیش از ٨٠٠٠ ایستگاه وجود دارد.
طبق برنامه ریزی‌های بعمل آمده در فاز اول پیاده سازی این سامانه که با ایجاد بستر نرم افزاری مناسب تحت وب در قالبی کاربر پسند اجرا شده،  مشخصات عمومی ایستگاه‌های رادیویی و تلویزیونی در سطح کشور شامل نام استان، نام ایستگاه، نوع ایستگاه (کم قدرت، متوسط قدرت یا پرقدرت)، تاریخ احداث ایستگاه و ... ثبت می‌شود.

گفتنی است سامانه مذکور به گروه‌های مختلف کاربران، با سطح دسترسی مختلف، خدمات ارائه می دهد.
از مزایای این سامانه ، فراهم آوردن اطلاعات دقیق مرتبط با ایستگاه‌ها و استفاده از آنها برای برنامه ریزی دقیق و تصمیم سازی‌های کارآمد است.

امتیاز شما