امروز يك شنبه  ۱۳ اسفند ۱۴۰۲

اقدام عجیب مجریِ انگلیسی علیه برنامه «فلسطین محرمانه زدایی» شبکه پرس تی وی

مشاهده ۲۱۹
۱۴۰۲/۰۹/۰۹- ۱۴:۵۹

«پیرس مورگان»، روزنامه نگار و مجری شناخته شده انگلیسی، پس از آنکه برنامه «فلسطین محرمانه زدایی» شبکه پرس تی وی از رویکردهای یک طرفانه وی در قالب جنگ غزه در حمایت از صهیونیست ها و بی اعتنایی به نسل کشی رژیم اشغالگر قدس در نوار غزه انتقاد کرد، اقدام به مسدود سازی(بلاک کردن) حساب کاربری برنامه مذکور در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) کرده است.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه فلسطین محرمانه زدایی شبکه پرس تی وی، از ابتدا با رویکرد حمایت از ملت فلسطین و افشاگری از ابعاد آشکار و پنهان جنایات و اقدامات مجرمانه رژیم اشغالگر قدس علیه ملت فلسطین و همچنین آگاهی بخشی در مورد ابعاد مختلف فعالیت ها و اقدامات لابی‌های صهیونیستی و نهادها و تشکیلات وابسته به آن‌ها در اقصی نقاط جهان، به ویژه در بریتانیا، به فعالیت مشغول بوده است.

لابی‌های نزدیک به رژیم اشغالگر قدس در انگلیس، از همان ابتدای کارِ شبکه پرس تی وی و برنامه «فلسطین محرمانه زدایی»، حملات گسترده ای را علیه این شبکه و برنامه متمرکز ساخته اند و حتی پیش از جنگ غزه شاهد آن بودیم که با مدیریت پشت صحنه این لابی‌ها، برخی رسانه‌های انگلیسی خواستار توقف فعالیت های این شبکه به ویژه در شبکه‌های اجتماعی نظیر فیس بوک و اینستاگرام و ایکس شده بودند. 

در این میان، مجری برنامه فلسطین محرمانه زدایی یعنی «کریس ویلیامسون» که خود پیشتر نماینده سابق پارلمان بریتانیا بوده نیز هدفِ حملات مختلف به دلیل آنچه همکاری با یک شبکه ایرانی عنوان شده، قرار گرفته است. تا جایی که در نهایت پارلمان بریتانیا اقدام به لغو مجوز دسترسی‌های وی به پارلمان و دیگر نهادهای مهم، به اتهام ارتباط با شبکه پرس تی وی کرده است.

«دیوید میلر»، کارشناس این برنامه نیز از جمله افرادی بوده که به دلیل رویکردهای خود در حمایت از ملت فلسطین و انتقاد از رویه‌های تجاوزکارانه و اشغالگرانه صهیونیست ها، از کرسیِ استادی خود در دانشگاه بریستول انگلیس اخراج شده است.

در این چارچوب، اقدام اخیر پیرس مورگان، چهره تلویزیونی و رسانه ای شناخته شده انگلیسی در مسدود کردن حساب کاربری برنامه «فلسطین محرمانه زدایی» شبکه پرس تی را بایستی ادامه فعالیت های تقابلی با برنامه مذکور و شبکه پرس تی وی در انگلیس ارزیابی کرد.

نکته قابل تامل اینکه پیرس مورگان در شبکه تلویزیونی Talk TV انگلیس فعالیت دارد که رابرت مرداک، میلیاردر سرشناس صهیونیست در آن از کنشگری و نفوذ قابل توجهی برخوردار است. مورگان همواره سعی کرده تا خود را به مثابه چهره ای بی طرف نشان دهد با این حال، در جریان تحولات اخیرِ مرتبط با جنگ غزه، وی به صورت یک طرفه، حمایت های گسترده ای را از رژیم اشغالگر قدس انجام داده و نسبت به جنایات و نسل کشی صهیونیست ها در نوار غزه، بی اعتنایی پیشه کرده است.

 

 

  

 

 

امتیاز شما