امروز يك شنبه  ۱۳ اسفند ۱۴۰۲

ارزیابی واکنش آفریقا به بحران بشردوستانه غزه در پرس تی‌وی

مشاهده ۱۶۷
۱۴۰۲/۰۹/۱۲- ۱۳:۰۵

برنامه "آفریقا امروز" شبکه پرس تی‌وی واکنش آفریقا به بحران بشردوستانه غزه را ارزیابی می‌کند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه "آفریقا امروز" این هفته بر روی این موضوع تمرکز کرده است که کشورهای آفریقایی آفریقا چگونه می‌توانند در کمک به فلسطینی‌ها در غزه مشارکت کنند.

مبارک هنیا مجری برنامه برای اطلاعات بیشتر در مورد واکنش آفریقا به بحران انسانی در غزه، با مومودو طال تحلیلگر سیاسی از نیویورک و رونی کاسریلز وزیر سابق خدمات اطلاعات آفریقای جنوبی از ژوهانسبورگ گفت‌وگو و این پرسش را با آن‌ها مطرح می‌کند که در بحران انسانی کنونی، کشورهای آفریقایی چه نقشی می‌توانند برای کاهش درد و رنج فلسطینیان ایفا کنند؟

کارشناسان برنامه همچنین با تاکید بر این‌که درگیری فعلی در غزه، حاصل اشغال فلسطین توسط اسرائیل است به این موضوع می‌پردازند که نسل‌کشی رژیم آپارتاید اسرائیل علیه فلسطینیان در غزه منجر به یک بحران انسانی با ابعاد غیرقابل پیش‌بینی شده است.

مومودو طال و رونی کاسریلز این نکته را نیز مورد توجه قرار می‌دهند که حالی‌که در آفریقا و سایر نقاط جهان، توده‌هایی با دیدگاه بشردوستانه علیه دولت‌های حامی اسرائیل قیام می‌کنند، این دولت‌ها اعتبار خود را در جریان نسل‌کشی این رژیم در غزه از دست داده‌اند.

برنامه «آفریقا امروز» به تهیه‌کنندگی عاطفه‌سادات دربندی دوشنبه ساعت 00:00 به وقت تهران به مدت 25 دقیقه از شبکه پرس تی‌وی پخش می‌شود. تکرار این برنامه سه‌شنبه ساعت 07:00 و 16:00، چهارشنبه ساعت 21:00، پنج‌شنبه ساعت 12:00 و جمعه ساعت 08:00 روی آنتن خواهد رفت.

علاقه‌مندان می توانند با مراجعه به لینک https://www.presstv.ir/Section/15034 این برنامه را در وب‌سایت شبکه پرس تی وی مشاهده کنند.

 

 

 

امتیاز شما