امروز يك شنبه  ۱۳ اسفند ۱۴۰۲

اخبار گوشه و کنار کشور در «سرزمین من» رادیو فرهنگ

مشاهده ۶۵
۱۴۰۲/۰۹/۱۸- ۰۷:۴۲

مجله رادیویی «سرزمین من» شنبه ۱۸ آذرماه، رویدادهای تاریخی و اجتماعی را بررسی کرده و به دیدنی‌های کشورمان سر می زند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه «سرزمین من» که از گروه تاریخ و اندیشه رادیو فرهنگ پخش می‌شود، به وقایع و‌ روزنگار تاریخی می‌پردازد ‌و‌ امروز در بخش «آن‌سوی تاریخ» محمد سجادی کارشناس و تحلیلگر سیاسی به تحولات تاریخی در ایران اشاره می‌کند. دکتر عابدینی استاد دانشگاه درباره جام مارلیک رودبار گیلان در بخش «شکوه ایران» صحبت می‌کند.

محمدرضا مختاری اصفهانی، پژوهشگر تاریخ معاصر در بخش «یادها و یادگارها»؛ مروری بر مهمترین رویدادهای سرزمین من در چنین روزی دارد. گفتگو با دکتر احمدنژاد استاد تاریخ در در بخش «کهن دیار» به معرفی مسجد شش ناو تفرش اختصاص دارد. همچنین بازخوانی جریان انحراف به روایت دکتر جواد منصوری از دیکر بخش های این برنامه است.

در بخشی از این برنامه امیر سرتیپ علیرضا شیخ معاون آموزش ارتش در خصوص نمایشگاه تبدیل نیروی انسانی به سرمایه انسانی اطلاع رسانی می‌کند. دکتر رهبر، محقق، نویسنده و استاد دانشگاه در پاسخ به شبهات و سوال های مخاطبان برنامه در مورد جنگ غزه به موضوعات مطرح شده در برنامه می‌پردازد و در مورد مقاومت مردم فلسطین و غزه صحبت می‌کند. در بخش تعاملی این برنامه پرسشی از دیدنی‌های کشور مطرح می‌شود و مخاطبان باید به این سوال پاسخ دهند که بزرگترین میدان تاریخی جهان میدان گنجعلی خان کرمان است یا میدان نقش جهان اصفهان .

برنامه «سرزمین من» کاری از گروه تاریخ و اندیشه رادیو فرهنگ به تهیه کنندگی و نویسندگی محمدرضا حاج حیدری ،کارشناسی محمد علی مومنی و گویندگی سید دانیال معنوی است که ساعت ۱۳:۰۰ روی موج اف ام ردیف۱۰۶ مگاهرتز پخش می‌شود.

امتیاز شما