امروز يك شنبه  ۱۳ اسفند ۱۴۰۲

فلسطین محور اصلی بخش های «ققنوس» رادیو فرهنگ شد

مشاهده ۷۶
۱۴۰۲/۰۹/۱۸- ۰۷:۵۸

مجله ادبی «ققنوس» امروز شنبه ۱۸ اذرماه گشت و گذاری در رویدادهای ادبی کشور دارد و از دکتر رفعت العرعیر استاد ادبیات انگلیسی، شاعر، نویسنده، مترجم فلسطینی در بخش های مختلف یاد می‌شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در برنامه «ققنوس» امروز با‌ توجه به شهادت دکتر رفعت العریر شاعر و نویسنده و مترجم فلسطینی با استاد خلیل شفیعی شاعر و پژوهشگر ادبیات درباره ایشان و آثارش گفتگو می‌شود.

گفتنی است، دکتر رفعت العرعیر استاد ادبیات انگلیسی، شاعر، نویسنده، مترجم فلسطینی که در هفته‌های اخیر با نوشته‌ها و مصاحبه‌هایش نقش مهمی در رساندن صدای مردم غزه به جهان داشت همراه با خواهر، برادر و چهار فرزندش در بمباران هدفمند ارتش رژیم صهیونسیتی به شهادت رسید.

همچنین در ارتباط تلفنی با دکترحکمت بروجردی مدیر تالار زنان کتابخانه ملی و فراهم اوردنده نمایشگاه «دختران اقصی» درباره اهمیت برگزاری نمایشگاه ،محتوا و موضوعات کتاب های این نمایشگاه صحبت می‌شود.

نمایشگاه مجازی «دختران اقصی» با موضوع کتاب‌شناسی مقاومت زنان در فلسطین اشغالی برگزار شده و در سایت سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران قابل رویت است. این نمایشگاه مجازی شامل ۷ عنوان کتاب فارسی، ۹ عنوان کتاب انگلیسی و ۹ عنوان کتاب عربی است که با توضیحات مبسوط در فضای نمایشگاهی سایت قابل مشاهده است. مجموع کتاب های منتخب برای نمایش در این نمایشگاه مجازی از منابع موجود در سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران، کتابخانه مجلس شورای اسلامی، کتابخانه آستان قدس رضوی و کتابخانه بنیاد دایرة المعارف اسلامی است.

با توجه به انتشار «بشکوچ» روایت عشق در تلاطم جنگ برای معرفی این اثر با سلمان کریمی نویسنده اثر درباره قلم خاص نویسنده این کتاب گفتگو می‌شود. بخشی درباره برگزاری سلسله نشست های ادبی شب های بلخ در مزار شریف و پخش شعرخوانی شاعران درباره کودکان غزه از جمله برگ های این مجله ادبی است.

برنامه «ققنوس» ساعت ۱۷:۰۰ از گروه ادب و هنر رادیو فرهنگ روی موج اف ام ردیف۱۰۶ مگاهرتز پخش می‌شود.

امتیاز شما