امروز يك شنبه  ۱۳ اسفند ۱۴۰۲

نخستین گفتگوی تلویزیونی شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر جنبش اسلامی نیجریه در صداوسیما

مشاهده ۱۲۷
۱۴۰۲/۰۹/۱۸- ۰۹:۳۲

شیخ ابراهیم زکزاکی، رهبر جنبش اسلامی نیجریه که به ایران سفر کرده، بمناسبت ایام سالگرد حادثه تلخ زاریا، در گفتگوی تلویزیونی خود با صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران، مقابل دوربین برنامه «جماران» شبکه یک سیما قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، این گفتگوی اختصاصی، پیرامون موضوع ناگفته‌هایی از جنبش اسلامی نیجریه، نحوه آشنایی و دیدار با امام خمینی(ره)، دیدار با رهبر معظم انقلاب اسلامی و جزئیاتی از عملکرد و شرایط جنبش اسلامی در نیجریه و قاره آفریقا و  نیز نحوه دستگیری تا شهادت فرزندان ایشان است.

شیخ ابراهیم زَکزاکی، رهبر شیعیان نیجریه است که با تأثیر از انقلاب اسلامی ایران و پس از دیدار با امام خمینی(ره) شیعه شد و با تأسیس جنبش اسلامی نیجریه، سیصد مدرسه اسلامی در آن کشور و کشورهای همسایه تأسیس کرد. ایشان تبلیغ دینی در نیجریه را تنها با جذب ده‌ها نفر آغاز کرد، در حالی که امروز تعداد پیروان اهل‌بیت(ع) در آن‌جا با تلاش‌های ایشان، به بیش از ۱۰ میلیون تَن رسیده است.

این گفتگوی تلویزیونی به میزبانی «محمدرضا کائینی»، در دو قسمت و با ترجمه فارسی، این هفته سه‌شنبه و چهارشنبه ۲۱ و ۲۲ آذرماه، ساعت ۲۳ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

«جماران» به تهیه‌کنندگی مصطفی موسی‌پسندی و سردبیری تینا چهارسوقی امین، کاری است از گروه معارف اسلامی‌شبکه یک سیما که با همکاری مؤسسه تنظیم نشر و آثار امام خمینی(ره) با محور «سیری در سیره و اندیشه حضرت امام خمینی(ره)»  چهارشنبه‌ها ساعت ۲۳ از شبکه یک سیما پخش می‌شود.

امتیاز شما