امروز شنبه  ۱ ارديبهشت ۱۴۰۳
رئیس رسانه ملی پاسخ داد:
رئیس رسانه ملی پاسخ داد:

علت کاهش تعرفه‌های تبلیغاتی تلویزیون برای انتخابات چه بود؟

مشاهده ۴۹۲
۱۴۰۲/۱۱/۰۳- ۰۵:۳۸
تعداد بازدید:492

رئیس سازمان صداوسیما به چند پرسش خبرنگاران پیرامون کاهش قیمت تعرفه‌های تبلیغاتی تلویزیون برای نامزدهای انتخاباتی مجلس و بازگشت چهره‌ها به تلویزیون پاسخ داد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، پیمان جبلی در حاشیه اولین جشنواره فرهنگی اقتصادی آگهی‌های بازرگانی که در مرکز همایش‌های بین‌المللی صداوسیما برگزار شد، به پرسش‌های خبرنگاران پاسخ داد و در توضیح علت کاهش قیمت تعرفه‌های تبلیغاتی تلویزیون برای نامزدهای انتخاباتی مجلس در 200 کانال راه‌اندازی‌شده اظهار کرد: این نخستین تجربه استفاده از ظرفیت صداوسیما برای تبلیغات مجلس است و باید مسیر را باز کنیم تا شاهد تاثیرگذاری حداکثری رسانه ملی در انتخابات پیش رو و سال‌های آتی باشیم.

وی افزود: درباره هزینه‌های اعلامی در مرحله اول و دوم نیز باید بگویم یک مبنای قانونی براساس اصلاحیه قانون انتخابات برای این کار وجود دارد و مجاز به دریافت هزینه تمام شده بودیم که آیین‌نامه مربوطه و تمام اعداد و ارقام اعلامی‌اش در ستاد انتخابات کشور به تصویب رسیده بود.

رئیس سازمان صداوسیما با بیان اینکه ما برای کمک به مشارکت بیشتر و هم‌صدایی با نامزدهایی که ممکن است توانایی مالی کافی نداشته باشند، خودمان داوطلب شدیم تعرفه‌ها را در مرحله دوم کاهش دهیم، گفت: البته باید مجوز قانونی می‌گرفتیم و به همین خاطر دو پیشنهاد به هیئت اجرایی مرکزی ارائه دادیم که مورد موافقت گرفت: نخست، کاهش تعرفه‌ها و دوم، استرداد وجه دریافتی به نامزدهایی بود که بتوانند یک درصد آرای مأخوذه را کسب کنند.

جبلی تأکید کرد: هدف ما این است که بیشترین تأثیر را در معرفی نامزدها و رونق مشارکت داشته باشیم.

وی درباره سؤال دیگری پیرامون بازگشت چهره‌ها به تلویزیون عنوان کرد: بارها تأکید کرده‌ام که درهای صداوسیما به روی هنرمندان باز است و این حرف الان ما نیست. از روز اول گفته‌ایم رسانه ملی خانه هنرمندان و همکاران ماست که می‌خواهند به مردم خدمت کنند. ما هیچ‌گاه این در را نبسته‌ایم و پاسخ کم‌لطفی‌هایی که گاه به رسانه ملی می‌شود، روشن است.

جبلی همچنین در پاسخ به پرسش دیگری درباره برخورد رسانه ملی با اظهارات یکی از خبرنگارانش پیرامون برخی موضوعات، در فضای مجازی که این روزها انتقاداتی به همراه داشته است، گفت: قواعدی وجود دارد و اگر رعایت نشود، هرکسی در هرجایگاهی باشد، مطابق ضوابط سازمان با او برخورد می‌شود.

امتیاز شما