امروز يك شنبه  ۲ ارديبهشت ۱۴۰۳

«روز فرشته» در «سینمای ایرانی» هیسپان تی‌وی

مشاهده ۱۳۹
۱۴۰۲/۱۱/۰۷- ۱۴:۱۵

«روز فرشته» عنوان فیلمی است که این هفته در برنامه «سینمای ایرانی» برای مخاطبان اسپانیایی زبان شبکه هیسپان تی‌وی مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.

 به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه «سینمای ایرانی» هر هفته ضمن نمایش یک فیلم سینمایی ایرانی، با دعوت از عوامل و کارشناسان به بررسی آن می‌پردازد، در این قسمت فیلم «روز فرشته» به کارگردانی بهروز افخمی را به نقد و بررسی می‌گذارد. 

در خلاصه داستان این فیلم  که محصول سال 1373 خورشیدی است آمده: «عنایت‌الله» که فردی ثروتمند و در عین حال پول دوست است برای رسیدگی به پرونده یکی از همکارانش بنام فرزین به دادگاه می‌رود. او در جریان مشاجره با فرزین از بلندی یک ساختمان سقوط می‌کند و پس از جدا شدن روح از بدنش با پری آشنا می‌شود. پری وی را در جریان مرگ موقتش و نداشتن وقت کافی برای جبران گذشته قرار می‌دهد؛ عنایت‌الله با مشاهده دعوای بازماندگان بر سر میراثش تصمیم به جبران گذشته می‌گیرد و...

زنده یاد عزت‌الله انتظامی، اکبر عبدی،مینا لاکانی، محمدرضا هنرمند، اسماعیل داورفر، پرویز پورحسینی، حسین محب‌اهری فرحناز منافی ظاهر و نیلوفر محمودی در این فیلم ایفای نقش دارند.

برنامه «سینمای ایرانی»  (Cine Iraní) به تهیه کنندگی و کارگردانی فهمیه اسماعیل پور، از جمله برنامه‌های شبکه اسپانیایی زبان تلویزیون است که معرفی قابلیت های سینمای ایران و سینماگران ایرانی را در دستور کار دارد.

«سینمای ایرانی» امروز شنبه ساعت 18:00 به وقت تهران روی آنتن شبکه هیسپان تی وی می رود و تکرار آن روز یکشنبه در ساعت های 10:30،1:30و 22 و روز دوشنبه 8:30 پخش می‌شود.

علاقه‌مندان می توانند با مراجعه به لینک https://www.hispantv.com/showprogram/cine-irani/791 این برنامه را در وب‌سایت شبکه هیسپان تی وی مشاهده کنند.

امتیاز شما