امروز چهارشنبه  ۲۹ فروردين ۱۴۰۳
گفت و گوی اختصاصی با شبکه العالم قبل از شهادت؛
گفت و گوی اختصاصی با شبکه العالم قبل از شهادت؛

جایگاه تاثیرگذار زنان در جبهه مقاومت

مشاهده ۹۸
۱۴۰۲/۱۱/۱۴- ۰۹:۰۹

عضو دفتر سیاسی و از فرماندهان زن جنبش حماس در آخرین گفت و گو خود با شبکه العالم قبل از شهادت، بر حضور موثر زنان در میدان‌ها تاکید کرد.

 به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، جمیله الشنطی، یکی از اعضای دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس در آخرین گفت وگو با شبکه خبری العالم قبل از شهادت، اظهار داشت: ما در میدان، موسسات، مساجد، مشاغل و تشکل ها حضور داریم و در میان مردم هستیم، هویت ما معلوم و روابط ما با مردم خوب است.

وی تصریح کرد: حماس، اسلام را سخت و پیچیده نمی‌کند، ما در شادی‌ها و غم ها حضور داریم و زندگی ما شاد است و مردم این را احساس کرده اند و می دانند که حماس یک گروه اسلامی افراطی و حزبی نیست. بنابراین من خودم می‌دانم که این جنبش مورد تایید مردم فلسطین است و روابط ما به طور کلی با همه مردم خوب است.

الشنطی گفت: مهمترین مشکل زنان در کشور ما شمار زیادی از زنان فارغ التحصیل دانشگاهی بیکار است و این بیکاری موضوعی است که باید برطرف شود و نمی تواند به این شکل ادامه یابد.

جمیله الشنطی از اعضای دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس، سال 1957 در اردوگاه جبالیا در خانواده‌ای از روستای الجیه متولد شد که رژیم اشغالگر سال 1948 آنجا را ویران کرد.

وی دوره متوسطه را در یکی از مدارس آژانس امدادرسانی و کاریابی برای آوارگان فلسطینی (آنروا)‌ گذراند، سپس لیسانس زبان و ادبیات انگلیسی را از مصر و سال 1998 مدرک فوق لیسانس گرفت. او سرانجام در جریان تجاوزات اخیر رژیم صهیونیستی به نوار غزه به شهادت رسید.

fa.alalam.ir/news/6801893/

امتیاز شما