امروز شنبه  ۵ اسفند ۱۴۰۲

یزد نخستین شهر خانواده‌ی ایران معرفی شد

مشاهده ۸۳
۱۴۰۲/۱۱/۲۴- ۱۳:۲۵

با امضای تفاهم نامه بین معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده و شهرداری یزد، در سفر معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده به استان یزد، یزد به عنوان نخستین شهر خانواده‌ی ایران معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور پس ازامضای تفاهم نامه در نشست مسئولان کمیته‌های شورای سیاست‌گذاری دومین کنگره ملی بانوان تاثیرگذار از اهدای نشان «خانواده تاثیرگذار» در کشور خبر داد و گفت: الگوسازی در حوزه خانواده و جوانی جمعیت در اولویت همه اقدامات است و به همین منظور زنان تاثیرگذار و موفق کشور شناسایی و معرفی می‌شوند.

انسیه خزعلی با اشاره به اینکه بانوان باید به این باور برسند که توانمندی‌های خود را شناخته و از آن استفاده کنند اظهار داشت: ما هم باید تلاش کنیم از این سرمایه بسیار گران‌بها استفاده کنیم.

انسیه خزعلی در سفر یک روزه خود به یزد، در جمع فعالان و نخبگان حوزه زنان و خانواده این استان، افزود: در اولین سفری که به یزد داشتم، آمار بیکاری بانوان ۳۱ درصد بود که اکنون این عدد به ۱۴ درصد کاهش یافته که نشان از برنامه ریزی اصولی و منسجم است.

معاون رئیس جمهور بیان کرد: الگوسازی در حوزه خانواده و جوانی جمعیت جزء برنامه‌های ما است تا زنان تاثیرگذار و موفق کشور از جمله مادران شهدا یا بانوان فعال و پرتوان در سطح محلات، شهر‌ها و استان‌ها معرفی شوند و نسل جوان ما بتوانند از آنها الگو گرفته و ما هم از آنها حمایت کنیم.

خزعلی ادامه داد: در همه دولت‌ها شعار داده شد که زنان خانه دار بیمه می‌شوند، اما در این دولت این طرح به اجرا رسید و امسال نیز با بودجه‌ای که در نظر گرفته شد، این طرح از روستا‌ها آغاز شده تا زنان روستایی دارای چهار فرزند به بالا بیمه شوند که این طرح در استان یزد نیز اجرا شده است.

امام جمعه یزد نیز در دیدار با معاون امور زنان و خانواده رییس جمهورگفت: زنان رکن اصلی خانواده و تربیت هستند، پس باید ساعت کاری آنان کاهش یابد.

آیت الله ناصری افزود: زنان رکن اصلی خانواده و تربیت هستند و اکنون این رکن باید نیمی از زمان خود را برای کار خارج از خانه و خانواده صرف کند که این امر تبعاتی دارد و در بسیاری از موارد دوری اعضای خانواده از یکدیگر را به دنبال دارد. 

وی ادامه داد: حال که زنان ما تحصیل کرده اند و در اجتماع حضور دارند، ساعت کاری آنها کاهش یابد و به چهار ساعت در روز برسد تا بتوانند چهار ساعت دیگر کاری خود را صرف خانه و خانواده کنند.

 انسیه خزعلی نیز دراین دیدار با قدردانی از اقدامات مسئولان یزد در تقویت بنیان خانواده و کمک به اجرای طرح‌های مختلف مورد نیاز برای زنان ادامه داد: معاونت رییس جمهوری در امور بانوان دارای سه برنامه اصلی برای جامعه هدف است که در برخی استان‌ها کار شروع شده و برای تحقق کامل آنها ادامه دارد.

 معاون رییس جمهور در امور بانوان بیان کرد: طرح زندگی و بالندگی، رویداد خانواده و طرح شناسایی زنان تاثیرگذار در عرصه‌های مختلف جزو برنامه‌های مهمی است که در ۲ سال اخیر آغاز شده و بر اساس اهداف نظام و دولت با قوت ادامه دارد.

 

 

 

امتیاز شما