امروز دوشنبه  ۲۷ فروردين ۱۴۰۳

بررسی اهمیت آشنایی با تاریخ در «جوانه‌ها» ی رادیو فرهنگ

مشاهده ۷۴
۱۴۰۲/۱۱/۲۵- ۰۸:۲۰

مجله رادیویی «جوانه‌ها» در چهارشنبه ۲۵ بهمن با بخش های مختلف از جمله بیان اهمیت آشنایی با تاریخ از رادیو فرهنگ پخش شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، مجله رادیویی «جوانه‌ها» برنامه ای است که نوجوانان با همراهی «مریم قاسمی» آن را تدارک دیده اند. این برنامه بخش های مختلفی دارد که از جمله «مامی توانیم» است که به راه‌های تصمیم گیری درست می‌پردازد. موضوع اصلی این برنامه اهمیت خواندن و بررسی تاریخ است. در بخش گردشگری نیز «یکی از مکان‌های گردشگری استان همدان» معرفی می‌شود. معرفی مشاهیر این هفته به آشنایی شنوندگان با شهید محمد منتظری شهید شگفت انگیز هفتم تیر اختصاص دارد. یکی از بخش های این برنامه معرفی کتاب است که این هفته «باغ مخفی» انتخاب شده است. فرنسس هاجسون برنت در کتاب باغ مخفی، داستان کودکی خشن و بداخلاق را به تصویر می‌کشد که تنها رویارویی او با اتفاقی حیرت‌انگیز می‌تواند تغییری در اخلاقش ایجاد کند.

داستان کتاب باغ مخفی (The Secret Garden) زندگی دختری انگلیسی را روایت می‌کند که از هند به وطن خود بازگشته و بسیار تحت تاثیر فوت پدر و مادرش به دلیل بیماری وبا قرار دارد. با این وجود او خاطرات خوشی از پدر و مادرش ندارد. آن‌ها خودخواه، بی‌توجه به دخترشان و همچنین خوش‌گذران بوده‌اند. دخترک پیش عمویش که تا به حال او را ملاقات هم نکرده فرستاده می‌شود.
عموی دخترک در خانه‌ای بزرگ و بی‌روح زندگی می‌کند و به محض ورودش به خانه، دخترک به شدت بدخلق و بداخلاق می‌شود. اما کم‌کم زمانیکه از سرگذشت واقعی عمویش که مردی سخت‌گیر و مقرراتی است آگاه می‌شود، رفتارش را تغییر می‌دهد. این کتاب علاوه بر اینکه به فیلم و سریال تبدیل شده است، به همه‌ی زبان‌های زنده دنیا نیز ترجمه و منتشر گردیده است. میلیون‌ها کودک و حتی بزرگسال، مخاطب این کتاب بوده‌اند که همین نشان دهنده‌ی محبوبیت و ارزش این کتاب است.

برنامه جوانه‌ها به تهیه کنندگی مریم قاسمی چهارشنبه‌ها ساعت۱۲ و۳۰ دقیقه رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

امتیاز شما