امروز شنبه  ۱ ارديبهشت ۱۴۰۳
در نشست کمیسیون بازرسی تبلیغات انتخابات تدوین شد؛
در نشست کمیسیون بازرسی تبلیغات انتخابات تدوین شد؛

پخش برنامه ی تبلیغاتی نامزدهای خبرگان رهبری از شبکه تهران سیما و رادیو تهران

مشاهده ۲۹۹
۱۴۰۲/۱۱/۲۵- ۰۹:۲۳
تعداد بازدید:299

کمیسیون بازرسی تبلیغات نامزدهای ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری با حضور دکتر محمد باقر اعلمی "مدیر شبکه تهران سیما"، عباس جوهری "معاون سیاسی استاندار و رئیس ستاد انتخابات استان تهران"، امین وزیری " معاون قضایی دادستان"، مهدی علوی "قائم مقام دفتر نظارت بر انتخابات استان تهران" و اعضای ستاد انتخابات شبکه تهران سیما تشکیل جلسه داد و فیلم های تبلیغاتی نامزدهای انتخابات مجلس خبرگان رهبری مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در این جلسه هم اندیشی دکتر اعلمی مدیر شبکه تهران سیما گفت: طی دستورالعمل ابلاغی ستاد انتخابات رسانه ملی، شبکه تهران سیما ماموریت ضبط و تولید برنامه‌های تبلیغاتی نامزد های خبرگان رهبری را بر عهده دارد. برنامه‌های مورد نظر همگی تولید شده است و در مرحله ارزیابی کیفی و فنی قرار دارد.

اعلمی‌به ضرورت تشکیل کمیته نظارت بر برنامه‌های تبلیغاتی اشاره کرد و افزود: برای برنامه ریزی در راستای پخش برنامه‌های نامزدها، کمیته ای با حضور رئیس ستاد انتخابات استان تهران، نماینده دادستانی، نماینده دفتر نظارت بر انتخابات، مدیران شبکه تهران سیما و رادیو تهران تشکیل شده است.

وی ضمن تشریح چگونگی تایید فیلم های انتخاباتی توسط اعضای کمیته نظارت به نحوه پخش آن از شبکه‌های تهران سیما و رادیو تهران اشاره کرد و افزود: پس از بازبینی برنامه‌های تبلیغاتی توسط اعضای کمیته نظارت و تایید جمعی این کمیته، برنامه‌های مورد نظر در جدول پخش شبکه‌های استانی قرار می‌گیرد.

مدیر شبکه تهران سیما به ضرورت قرعه کشی نوبت پخش برنامه‌ها نیز اشاره و تاکید کرد: قرعه کشی نوبت پخش برنامه تبلیغاتی نامزدهای خبرگان رهبری تکلیف سازمانی است و بر این اساس، روز و ساعت پخش هر برنامه مشخص خواهد شد.

اعلمی‌گفت: با توجه به ابلاغیه ستاد انتخابات رسانه ملی، پخش برنامه‌های تبلیغاتی 14 روز قبل از برگزاری انتخابات آغاز خواهد شد و هر روز برنامه تبلیغاتی دو نفر از دواطلبان روی آنتن خواهد رفت.

سید عباس جوهری رئیس ستاد انتخابات استان تهران در این جلسه ضمن تشریح وظایف اعضای کمیسیون بازرسی تبلیغات نامزدهای ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری به نظارت بر محتوای تولید شده تاکید کرد و افزود: با بررسی‌های صورت گرفته اگر محتوایی نیاز به اصلاح و بازنگری داشته باشد به اطلاع نامزدهای مورد نظر خواهد رسید.

معاون سیاسی استاندار در خصوص فراگیری و بازتاب اخبار انتخابات در رسانه گفت: بر اساس اصلاح قانون انتخابات و عدالت تبلیغاتی - رسانه ای و بهره گیری یکسان نامزد ها از امکانات دولتی، در رسانه ملی شاهد یک تحول بی نظیر هستیم.

وی افزود: ایجاد کانال های تلویزیونی رویکرد بسیار مثبت، فزخنده و  اثر گذاری است که کمک بزرگی به شناخت مردم از داوطلبین انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی خواهد کرد.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران افزود: از طریق این کانال های تلویزیونی مردم می توانند با رویکردها و دیدگاه‌های نامزدها آشنا شوند و  قطعا هر میزان انتخاب بر اساس شناخت دقیقتر صورت گیرد منتخبین اصلح تری وارد مجلس خواهند شد و شاهد مجلسی در تراز انقلاب اسلامی خواهیم بود.

وی همچنین به حضور خبرنگاران در فرایند انتخابات به ویژه  روز  رای گیری اشاره کرد و گفت:ضمن تشکر از همه تلاشهای صورت گرفته تا به امروز، انشالله  با مساعدت شبکه تهران سیما تلاش می‌کنیم اخبار حوزه‌های انتخاباتی استان تهران را دقیقتر و به موقع به اطلاع مردم عزیز برسانیم .

جوهری به تعداد ثبت نام کنندگان برای انتخابات مجلس شورای اسلامی اشاره و تاکید کرد: امسال از جمع ۵ هزار ۷۰۶‌نفر، ۳ هزار و ۸۹۸ نفر در استان تایید صلاحیت شدند؛  یعنی ۶۸ درصد داوطلبان تایید صلاحیت شدند و این موضوع یک رویکرد و نصاب بی سابقه تایید صلاحیت شدگان داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی نسبت به دوره‌های قبل است. تعداد تاییدشدگان نسبت به دوره قبل ۳۱ درصد رشد را نشان می دهد.

تصاویر

امتیاز شما