امروز شنبه  ۱ ارديبهشت ۱۴۰۳
«هاشتاغ» در شبکه العالم؛
«هاشتاغ» در شبکه العالم؛

فاجعه انسانی دیگری در رفح رقم خورد

مشاهده ۱۷۶
۱۴۰۲/۱۱/۲۵- ۱۶:۴۸
تعداد بازدید:176

نسل کشی دیگر رژیم اشغالگر اسرائیل در رفح در شبکه‌های اجتماعی عربی بازتاب گسترده ای داشته که در برنامه "هاشتاغ" شبکه العالم بررسی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، حملات جنون آمیز جنگنده‌های رژیم اشغالگر اسرائیل به شهر رفح در جنوب نوار غزه آغاز شده است؛ جایی که بیش از یک میلیون فلسطینی آواره و حدود 400 هزار نفر ساکن رفح در آنجا سکونت دارند. در مدت کوتاهی رفح با تحمل بیش از ۵۰ حمله در طول شب، به منطقه جنگی تبدیل شد. این حملات صدها شهید و زخمی‌بر جای گذاشت که بیشتر آنها کودکان و زنان هستند.

  وضعیت آوارگان فلسطینی در اطراف شهر رفح جنوبی ترین نقطه منطقه غزه یعنی در نزدیکی  مرز مصر بسیار بغرنج گزارش شده و در شبکه‌های اجتماعی عربی با واکنش فعالان روبه رو شده است.

در "هاشتاغ "اشاره خواهد شد که رژیم اسرائیل تهدید کرده است به این منطقه هم حمله می‌کند. اما آوارگان و اهالی می‌گویند نمی دانند در صورت حمله، به کجا باید فرار کنند چون دیگر جایی برای رفتن نیست.

موضوع دیگری که «هاشتاغ» در این برنامه به آن خواهد پرداخت شکایت "دیوید میلر"، استاد سابق حوزه جامعه شناسی سیاسی در دانشگاه بریستول بریتانیاست که پیشتر در سال ۲۰۲۱ با فشار لابی‌های صهیونیستی از سِمت و کرسی خود در دانشگاه مذکور اخراج شده بود.

در این باره گفته می‌شود؛ وی پس از طرح شکایت به دادگاهی در انگلیس، توانسته این مساله را ثابت کند که اخراج وی به صورت غیرقانونی و نادرست انجام شده است و وی باید بار دیگر به کار خود بازگردد.

موضوع سوم به گمانه زنی‌ها و تحلیل ها در مورد ترک نیروهای آمریکایی از عراق اختصاص دارد. سوالی که با توجه به حوادث اخیر در منطقه در محافل سیاسی مطرح است.

در اینباره اشاره خواهد شد که دولت عراق اعلام کرده است؛ مذاکرات برای خروج نیروهای آمریکایی به ویژه پس از حملات واشنگتن به گروههای عراقی آغاز خواهد شد.

«هاشتاغ» به تهیه کنندگی و کارگردانی محمد معین مقامی، سردبیری حسین الموسوی و اجرای محمد العامری، ۲۵ بهمن ماه از آنتن شبکه العالم پخش خواهد شد.

https://www.alalam.ir

امتیاز شما