امروز شنبه  ۱ ارديبهشت ۱۴۰۳
شبکه العالم گزارش می دهد؛
شبکه العالم گزارش می دهد؛

تمرکز ماشین کشتار رژیم صهیونیستی در رفح

مشاهده ۱۷۷
۱۴۰۲/۱۱/۲۵- ۱۷:۰۹
تعداد بازدید:177

وضعیت آوارگان و پناهندگان فلسطینی در رفح بسیار بغرنج است و اینک ماشین کشتار رژیم اسرائیل در آنجا متمرکز شده است.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، شهر رفح با مساحت ده کیلومتر مربع در جنوبی ترین بخش نوار غزه در نطقه مرزی بین مصر و فلسطین قرار دارد. شهری که گذرگاه زمینی رفح، تنها راه ادامه حیات غزه در آنجاست. پس از یورش اشغالگران به غزه وضعیت این شهر که تا پیش از این ۲۸۰ هزار نفر جمعیت داشت، تغییر کرد و مملو از پناهندگان غزه شد. این درحالی است که اشغالگران به دروغ گفته بودند منطقه جنوب امن است.

هم اکنون یک میلیون و چهارصدهزار نفر در شهر هستند، یعنی در هر کیلومتر مربع 27 هزار آواره. برخی در چادر و برخی بدون هیچ نوع امکاناتی.

در حال حاضر اشغالگران تهدید به انجام عملیات نظامی در شهر رفح کردند و این یعنی حمام خون در راه است، شبیه آنچه در خان یونس اتفاق افتاد. آنجا که اشغالگران صهیونیست ادعا کردند امن است و بعد که اهالی غزه به آنجا پناه بردند دشمن دست به کشتار و بمباران دسته جمعی آنها کرد و این فاجعه تا این لحظه متوقف نشده است.

 مردم شهر کشته شده اند و آوارگان بار دیگر آواره ...

شهر رفح علاوه بر جنگ با قحطی نیز دست و پنجه نرم می‌کند و این به دلیل کمبود کمک ها و بمباران گذرگاه رفح از طرف مرز فلسطین است. علی رغم این امر اشغالگران ورود کمک های انسان دوستانه به نوارغزه را کنترل می‌کند باعث توقف فعالیت چندباره این گذرگاه در زمان جنگ شده و به همین دلیل است که هزاران کامیون کمک انسان دوستانه در طرف مصری در انتظار صدور مجوز ورود از طرف اشغالگران پشت مرز مانده اند تا مردم محاصره شده نوار غزه علاوه بر مرگ با گرسنگی نیز مواجه شوند.

تهدید به عملیات نظامی در رفح با اظهارات اشغالگران در مورد کنترل محور مرزی فیلادلفیا بین غزه و مصر همراه شده اما تنها عکس العمل قاهره در قبال این تهدید این بود که اعلام کرد این امر ممکن است؛ روند صلح با رژیم اشغالگر در سال ۱۹۷۹ امضاء شده را تحت تاثیر قرار دهد.

 

امتیاز شما