امروز يك شنبه  ۲ ارديبهشت ۱۴۰۳
گزارش خبرگزاری تصویری ایران پرس از؛
گزارش خبرگزاری تصویری ایران پرس از؛

نمایشگاه عکس‌های تاریخی ایران در ایتالیا

مشاهده ۱۰۳
۱۴۰۲/۱۱/۲۸- ۱۰:۲۸
تعداد بازدید:103

نمایشگاه عکس‌های تاریخی ایران با موضوع «تعامل فرهنگی ایران و ایتالیا» در رم، پایتخت ایتالیا، درحال برگزاری است.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، نمایشگاه عکس های تاریخی ایران با موضوع «تعامل فرهنگی ایران و ایتالیا» به ابتکار رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ایتالیا و با همکاری موزه کاخ گلستان، موسسه ایتالیایی برای شرق میانه و دور ISMEO و موسسه دایرة المعارف ترئکانی Treccani دایر شده است.

این عکس‌ها توسط عکاس‌های ایتالیایی و ایرانی گرفته شده و بیش از 50 فریم عکس تاریخی از جاهای دیدنی، بناهای تاریخی، گردشگری، وضعیت فرهنگ، موسیقی و مفاخر ایرانی در دوره قاجار است که در محل موسسه دائرة المعارف ترئکانی در مرکز رم به مدت یک هفته از ٢٦ بهمن تا ۲ اسفند، در معرض دید علاقمندان قرار گرفته است.

"ماسیمو بِرای" Massimo Bray رئیس موسسه دائرة المعارف ترئکانی و وزیر فرهنگ پیشین ایتالیا، "محمد تقی امینی"، رایزن فرهنگی ایران در رم و پرفسور "آدریانو روسی" Adriano Rossi رئیس موسسه ایتالیایی برای شرق میانه و دور از نمایشگاه عکس‌های تاریخی ایران در ایتالیا بازدید کردند.

رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ایتالیا با بیان این که پیوندهای فرهنگی، زمینه‌ساز درک متقابل و گسترش روابط ایران و ایتالیا است، گفت: برگزاری نمایشگاه عکاسان ایتالیایی و ایرانی برای نخستین بار در رم گام بلندی در مسیر گسترش روابط دو کشور است.

پرفسور "آدریانو روسی"، رئیس موسسه ایتالیایی برای شرق میانه‌ و دور نیز، موضوع نمایشگاه عکس را در زمینه روابط ایران و ایتالیا جالب توصیف و ابراز امیدواری کرد؛ روابط فرهنگی دو کشور در مسیر استحکام بیشتری حرکت کند.

https://farsi.iranpress.com/نمایشگاه-عکس-های-تاریخی-ایران-در-ایتالیا

امتیاز شما