امروز شنبه  ۱ ارديبهشت ۱۴۰۳
کارشناسان برنامه "غزه تحت حمله" پرس تی‌وی هشدار می‌دهند؛
کارشناسان برنامه "غزه تحت حمله" پرس تی‌وی هشدار می‌دهند؛

فاجعه انسانی و نسل‌کشی در رفح و سکوت غربی‌ها

مشاهده ۱۲۷
۱۴۰۲/۱۱/۲۸- ۱۴:۴۶
تعداد بازدید:127

برنامه "غزه تحت حمله" GAZA UNDER ATTACK شبکه پرس تی‌‌وی نسبت به بروز فاجعه انسانی در صورت حمله زمینی رژیم صهیونیستی به رفح هشدار می‌دهد.

 به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه این هفته "غزه تحت حمله" بروز فاجعه انسانی در صورت حمله زمینی اسرائیل به شهر رفح و سکوت غرب در برابر این جنایت را بررسی می‌کند.

 فرانک گلی، کشیش انگلیکن و مدافع طرفدار فلسطین و کالب مائوپین، روزنامه‌نگار و نویسنده کتاب "حوثی‌ها چه کسانی هستند و برای چه می‌جنگند" کارشناسان این هفته "غزه تحت حمله" هستند و نقطه‌نظرات خود را درباره موضوع برنامه ارائه می‌دهند.

رژیم صهیونیستی از اکتبر سال گذشته تاکنون بیش از ۲۸ هزار فلسطینی را در داخل غزه به شهادت رسانده و نزدیک به ۷۰ هزار مرد، زن و کودک را زخمی‌کرده است. این رژیم همچنین حملات خود به شهر رفح در جنوب غزه، منطقه‌ای که قرار بود یک منطقه امن برای یک میلیون و چهارصد هزار فلسطینی باشد که در آنجا پناه گرفته اند تشدید کرده است.

از سوی دیگر، با وجودی که رهبران غربی از دیوید کامرون وزیر امور خارجه بریتانیا گرفته تا جوزف بورل دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا، همگی از این رژیم خواسته‌اند خویشتنداری نشان دهد، اما فایده‌ای نداشته است.

کارشناسان برنامه "غزه تحت حمله"نسبت به این موضوع هشدار می‌دهند که تهاجم زمینی برنامه‌ریزی شده اسرائیل به رفح اگر به طور کامل عملی شود یک فاجعه انسانی و نسل‌کشی را به دنبال خواهد داشت.

 فرانک گلی و کالب مائوپین همچنین اهداف اسرائیل از حمله نظامی زمینی به شهر رفح را بررسی می‌کنند و به این پرسش پاسخ می‌دهند که آیا در آمریکا و اتحادیه اروپا اراده‌ای وجود دارد و قادر خواهند بود جلوی این نسل‌کشی را بگیرند؟

برنامه «غزه تحت حمله» امروز ساعت ۲۳:۳۰ و بازپخش روز بعد ساعت ۱۲:۳۰ روی آنتن خواهد رفت.

علاقه مندان  می توانند با مراجعه به لینک https://www.presstv.ir/Section/150123این برنامه را در وب سایت شبکه پرس تی وی مشاهده کنند.

امتیاز شما