امروز دوشنبه  ۲۷ فروردين ۱۴۰۳

مردم با «صندلی سبز» مردم پای انتخابات آمدند

مشاهده ۵۹
۱۴۰۲/۱۱/۲۹- ۰۷:۲۹

رادیو فرهنگ باهمکاری مرکز سمنان، مسابقه ای رادیویی مردم را پای کار انتخابات آورد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، انقلاب اسلامی از ابتدای شکل‌گیری تا به امروز برآمده از متن ملت بوده و در هر صحنه‌ای سعی کرده ظرفیت مردمی خود را به منصه ظهور برساند. بدون شک یکی از اصلی‌ترین میدان‌های حضور مردم برای نقش‌آفرینی طی سال‌های پس از انقلاب انتخابات بوده که مردم با حضور قدرتمند و باشکوه در آن اثبات کرده‌اند که این نظام مبتنی بر مردم‌سالاری دینی است. رادیو‌ فرهنگ با توجه به ماموریت برنامه سازی که دارد به تولید برنامه‌های مختلفی برای انتخابات ۱۱ اسفند پرداخته که یکی از این برنامه‌ها « صندلی سبز» است.

حضور تفکرات مختلف در برهه‌های مختلف در عرصه مدیریت کشور چه در قوه مقننه و چه در قوه مجریه نشان داده که مردم حرف نهایی را می‌زنند و انتخاب و نگاه نهایی از آن مردم است پس این بار هم در " صندلی سبز " ویژه برنامه انتخاباتی رادیو فرهنگ که در قالب مسابقه رادیویی از دوشنبه ۲۳ بهمن روانه آنتن شده است این مردم هستند که پای کار انتخابات آمده اند.

این مسابقه ای رادیویی کاری مشترک از صدای مرکز سمنان و گروه تولید و تامین رادیو فرهنگ است که با هدف آموزش و شناساندن وظایف و اختیارات نمایندگان مجلس شورای اسلامی‌ به مخاطبان، تعامل مردم ورسانه و افزایش آگاهی و تقویت دانش سیاسی مردم برای انتخاب نماینده اصلح پخش می‌شود. در هر برنامه شرکت کنندگان بر اساس سن و مدرک تحصیلی، در قالب گروه‌های سه نفره شرکت می‌کنند.

سئوالات این مسابقه پیرامون موضوعات مختلف از جمله وظایف نمایندگان مجلس شورای اسلامی و قوانین انتخابات همچنین سوالاتی درباره مجلس خبرگان است.

یکی از ویژگی‌های مهم این برنامه زمینه سازی برای انتخاب آگاهانه است که رادیو فرهنگ تمامی‌برنامه‌های انتخاباتی خود به آن توجه داشته است.

"صندلی سبز" مسابقه ای ۳۰ دقیقه ای وبژه دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۲۰ روی موج اف ام ردیف۱۰۶ مگاهرتز از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

«شمای نماینده» و «من مسئولم» نیز دو برنامه دیکر این رادیو ویژه انتخابات است که به وظایف نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مطالبه قشر جوان و دانشجو از نمایندگان مردم اختصاص دارد.

امتیاز شما