امروز پنج شنبه  ۳۰ فروردين ۱۴۰۳

بررسی نقش زنان در ادبیات پایداری در یکشنبه‌های ادبیاتی «کتاب فرهنگ»

مشاهده ۶۰
۱۴۰۲/۱۱/۲۹- ۰۷:۳۱

برنامه کتاب‌ فرهنگ ۲۹ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۸ به مدت ۶۰ دقیقه در یکشنبه‌های ادبیات با موضوع « نقش زنان در ادبیات اجتماعی_ پایداری »از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه «کتاب فرهنگ» با بررسی جایگاهی که زنان در ادبیات پایداری دارند امروز میزبان «سمیه جمالی» است. معرفی و خوانش کتاب توسط «علی جویا» در بخشی با عنوان «شابِک» انجام می‌شود. از دیگر بخش های برنامه «کتاب فرهنگ» اطلاع رسانی رویدادها و تازه‌های نشر است.

همچنین کتاب «خیرالنسا» در این برنامه و در گفتگو با سمانه آتیه دوست یکی از نویسندگان این‌کتاب معرفی می‌شود. کتاب «خیرالنساء؛ طرحی از یک زندگی به روایت بانو خیرالنساء صدخَروی» نوشته سمانه آتیه‌دوست و محمد اصغرزاده است.

«خیرالنساء» شامل خاطرات شفاهی بانو خیرالنساء صدخروی، مادر مهربان جبهه‌ها و مسئول زنان روستای صدخرو سبزوار در پشتیبانی جنگ را که آذر ماه ۱۳۹۹ از دنیا رفت، در بر می‌گیرد. این کتاب، صرفاً منحصر به فعالیت‌های اجتماعی «خیرالنساء صدخروی» در هشت سال پشتیبانی از دفاع مقدس نیست و به تمام ابعاد زندگی این بانو می‌پردازد.« کتاب فرهنگ» را از گروه تاریخ و اندیشه رادیو فرهنگ این هفته به تهیه کنندگی « امیرحسین محمودی » با همراهی گویندگی و‌ نویسندکی «مهدی محمدیان» و هماهنگی «فاطمه طاهری» و گزارش «حمیرا فراتی» روی موج اف ام ردیف۱۰۶ مگاهرتز ساعت ۱۸ بشنوید.

امتیاز شما