امروز يك شنبه  ۲ ارديبهشت ۱۴۰۳

شاخص تعیین کشورهای دارای اقتصاد های بزرگ در دنیا

مشاهده ۱۰۲
۱۴۰۲/۱۱/۲۹- ۰۸:۰۱

برنامه گذر بازار ۲۹ بهمن ماه با حضور کارشناسان با موضوع شاخص تعیین کشورهای دارای اقتصاد های بزرگ در دنیا تقدیم مخاطبان می‌شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، گذر بازار از این شبکه رادیویی با هدف طرح موضوع های اجتماعی و اقتصادی روز پخش می‌شود.

سه عامل ثروت، درآمد و مصرف از عوامل تعیین نابرابری اقتصادی است. آمریکا، اتحادیه اروپا و چین بزرگترین و قدرتمندترین اقتصاد‌های دنیا را دارند، اما از نظر شاخص سرزندگی اقتصادی دو کشور آمریکا و چین جایگاه خوب و مناسبی ندارند و نابرابری اقتصادی و شکاف و فاصله طبقاتی بین اقشار مختلف مردم در این دو کشور و دیگر کشور‌های دارای شاخص اقتصادی بالا، زیاد است. شاخص سرزندگی اقتصادی شاخصی است که کشور‌های مختلف دنیا بر اساس میزان توزیع عادلانه ثروت، درآمد، اختلاف طبقاتی، فرصت‌های برابر اجتماعی، میزان امید به زندگی و شاخص‌های سلامتی مختلف رتبه بندی می‌شوند. این رتبه بندی برای کشور‌های دارای قوی‌ترین و بهترین شاخص‌های اقتصادی انجام نمی‌شود، چرا که بسیاری از این کشور‌ها دارای میزان زیادی از نابرابری اقتصادی هستند و فاصله طبقاتی در بین مردم این کشور‌ها زیاد است.

شبکه رادیویی اقتصاد از طریق گیرنده‌های دیجیتالی، رادیو نما، اپلیکیشن ایرانصدا و آدرس اینترنتی radioeqtesad.ir نیز قابل دریافت است.

همچنین علاقمندان می‌توانند از طریق شماره تماس ۲۲۶۵۲۵۲۵ و سامانه پیامکی ۳۰۰۰۰۳۶۳۷ با این برنامه و دیگر برنامه‌های رادیو اقتصاد در ارتباط باشند.

امتیاز شما