امروز شنبه  ۲۵ فروردين ۱۴۰۳

شرکت در انتخابات، هم حق است هم وظیفه

مشاهده ۱۳۴
۱۴۰۲/۱۲/۰۱- ۱۳:۰۱

یک پژوهشگر شورای نگهبان در رادیو ایران مطرح کرد: شرکت در انتخابات، هم حق است هم وظیفه است.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، دکتر مجید شهماروند پژوهشگر شورای نگهبان، در برنامه «بحث روز» رادیو ایران گفت: مردم در مورد سرنوشت خودشان، حق انتخاب دارند، ملت ایران با حضور در انتخابات به نظام پشتوانه می‌دهند و موجب یأس دشمنان می‌شوند.

 وی ادامه داد: انتخابات مظهر مردمسالاری ماست. نظام جمهوری اسلامی؛ از آغاز ظهور بر حضور مردم در صحنه‌های مختلف از تظاهرات و انتخابات و راهپیمایی‌ها متکی بوده که منتهی به انقلاب اسلامی‌شده است و حضرت امام (ره) اساس این نظام را بر نظر، رأی و اراده ملی و مردمی دانستند .

 این پژوهشگر شورای نگهبان افزود: توصیه‌ام این است که مردم عزیز ما که در مورد سرنوشت خودشان، حق انتخاب دارند؛ این حق انتخاب خودشان را با حضور پای صندوق‌های رأی استیفا کنند و به حق خودشان برسند؛ هرگاه حضور مردم قوی بوده؛ اثرش هم در مجلس قوی بوده است؛ دولت قوی بوده است.

 دکتر مجید شهماروند با اشاره به راهپیمایی 22 بهمن که یک صحنه باشکوهی از حضور مردم بود و نشان این بود که نه تنها ملت ما در صحنه هست و مهم این است که مسئولین ما هم این حضور مردم در صحنه‌های مختلف و ازجمله انتخابات را ارج بنهند و تمام توان خودشان را برای خدمت به این ملت و رفع مشکلاتی که وجود دارد به ویژه مشکلات اقتصادی و معیشتی آنها به کار بگیرند.

 شایان ذکر است «بحث روز» به تهیه کنندگی فاطمه ربانی و اجرای رضا فرخی دوشنبه ساعت ۱۲:۴۰ بر روی آنتن رادیو ایران رفت.

 

 

امتیاز شما