امروز شنبه  ۱ ارديبهشت ۱۴۰۳
گزارش آیین پایانی سومین دوره جشنواره زیر چتر لبخند؛
گزارش آیین پایانی سومین دوره جشنواره زیر چتر لبخند؛

جمع طنازان زیر چتر لبخند

مشاهده ۱۰۰
۱۴۰۲/۱۲/۰۲- ۰۹:۰۰

مراسم اختتامیه و اهدای جوایز برگزیدگان جشنواره «زیر چتر لبخند» عصر روز گذشته اول اسفند ماه با حضور علی بخشی زاده معاون صدا سازمان صدا و سیما و جمعی از مدیران رادیو و حمید رضا افتخاری مدیر شبکه رادیویی صبا در استودیوی شماره یک ساختمان شهدای رادیو برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، حمیدرضا افتخاری مدیر رادیو صبا در ابتدای مراسم یادآور شد: جشنواره «زیر چتر لبخند» امروز به نوعی باروری رسیده است. در حوزه طنز حدود ۳۲۷ اثر داشتیم که نیمی از طرف مردم به دست ما رسیده بود.
وی اضافه کرد: مخاطبان در بخش مردمی رادیو با این آثاری که تدارک دیده اند، می‌توانند تولید محتوا کنند.

در این مراسم پیام ارسالی رئیس سازمان صدا و سیما به مناسبت برگزاری آیین پایانی جشنواره «زیر چتر لبخند» خوانده شد در این پیام دکتر جبلی از برگزارکنندگان و شرکت کنندگان جشنواره تشکر کرد و آرزومند گسترده شدن چترلبخند بالای سر همه مردم ایران شد.

علی بخشی زاده معاون صدا در سخنانی درباره این جشنواره عنوان کرد: امروز شاهد سومین جشنواره «چتر لبخند» هستیم. سابقه این اسم را نمی دانم ولی اسم زیبایی است، صحنه زیبایی هم در این دکور رقم خورده است که دکوری کم خرج اما چشم نواز تدارک دیده شده است.

معاون صدا تصریح کرد: هر جشنواره‌ای هدفی را دنبال می‌کند، معمولاً جشنواره‌ها برای ایجاد رقابت برای برنامه سازان است و هدف بعدی کشف استعدادهاست و طبیعی است که چنین فرایندی در جشنواره‌ها باید ادامه یابد.

وی با اشاره به سختی‌های برگزاری جشنواره‌ها عنوان کرد: می دانم گرداندن جشنواره‌ها بسیار سخت است، در عین حال می‌خواهم برای تشویق عزیزانی که در حوزه مردمی‌کاری را در نظر گرفته اند یک جانمایی در آنتن داشته باشیم.

فریبا باقری و مهبد قناعت پیشه اجرای این مراسم را بر عهده داشتند و اجرا را با طنازی و شوخی‌هایی در میان سخنرانی‌ها و اهدای جوایز پیش بردند.

رونمایی از آثار مجموعه طنز انتخاباتی و کتاب ماجرای رادیو صبا از مهمترین بخش های این مراسم بود.

در بخشی از این مراسم دوبله همزمان با حضور گویندگان رادیو برگزار شد که با پخش صحنه‌ای از سریال «افسانه سلطان و شبان» همراه بود و گویندگان رادیو روی این تصاویر و بازی مهدی‌هاشمی‌بازیگر این سریال دیالوگ‌هایی درباره رادیو و معضلات روز رادیویی‌ها قرار داده بودند.

در بخش تقدیر این جشنواره از مجتبی تیموری نوازنده و آهنگساز برنامه‌های طنز رادیویی تقدیر شد.

عباس محبوب از جمله هنرمندان حاضر در مراسم در هنگام اهدای جایزه به یکی از برگزیدگان بیان کرد: من هم در تلویزیون کار کردم هم در صدا اما رادیو را صمیمانه دوست داشته ام. از آقای مهدی ساعی تهیه کننده ای که با او در برنامه «کوی نشاط» همکاری داشتم، تشکر می‌کنم زمانی که رادیو بودیم کار می‌کردیم و بعد از آن کار خود را می‌شنیدیم که بسیار حس خوبی بود.

در میان برنامه‌های متنوع این مراسم از برگزیدگان سومین دوره جشنواره زیر چتر لبخند تقدیر شد.

امتیاز شما