امروز شنبه  ۲۵ فروردين ۱۴۰۳

خواننده «بانگ آزادی» داور «گلبانگ آزادی» است

مشاهده ۸۳
۱۴۰۲/۱۲/۰۲- ۰۹:۴۴

محمد گلریز، خواننده بلند نام کشورمان، در گفت و گو با رادیو ایران در خصوص نخستین جشنواره «گلبانگ آزادی» بیان کرد: در جنگ فرهنگی و رسانه ای برگزاری چنین جشنواره‌هایی بسیار ارزشمند است.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، نخستین جشنواره ملی «سرود گلبانگ آزادی»، محمد گلریز خواننده سرود «این بانگ آزادی است» که  یکی از ماندگارترین سرودهایی است که در روزهای ابتدای انقلاب خوانده شد، یکی از داوران این جشنواره است.

 وی در گفت و گو با رادیو ایران مطرح کرد: همچنان بعد از گذشت ۴۵ سال، هرروز، قبل از اخبار ساعت ۱۴ رادیو،  این سرود پخش می‌شود.

 وی ادامه داد: سرود «این بانگ آزادی است» به سرود انقلاب معروف شد و در همان روزهای نخست پیشنهاد اینکه بخشی ازآن به‌عنوان سرود ملی انتخاب شود مطرح شد. ولی ازآنجایی که نام امام خمینی (ره) دراین سرود بود ایشان خودشان ازاینکه این سرود به عنوان سرود ملی انتخاب شود مخالفت کردند. در حقیقت همه مضامین انقلاب در اشعار این سرود روایت شده است و تصویری مکتوب از آن روزها را فریاد می‌زند.

 این هنرمند کشورمان تاکید کرد: جشنواره ملی «سرود گلبانگ آزادی» نام بسیار زیبا و ارزشمندی است و با اشاره به شدیدترین تبلیغات فرهنگی و هنری و رسانه ای  برگزاری چنین جشنواره‌هایی را از طرف رسانه ملی مبارک دانست.

 گلریز ادامه داد: مقام معظم رهبری نیز در دیدار با اقشار فرهیخته و شاعران بیان کردند؛ که ما اکنون در جنگ فرهنگی و هنری و رسانه‌ای قرار داریم و با توجه به فرمایشات معظم له ایجاب میکند که چنین جشنواره‌هایی برای نوجوانان و جوانان، آینده سازان ایران عزیز در طول سال و نه فقط در یک برهه از زمان برگزار شود.

وی در پایان با تشکر از رادیو ایران برای برگزاری نخستین جشنواره «گلبانگ آزادی» مجددا تاکید کرد: این نام بسیار زیبا و ارزشمند است.

 شایان ذکر است با توجه به استقبال از نخستین جشنواره ملی «سرود گلبانگ آزادی» این جشنواره تا ۶ اسفند، همزمان با سالروز میلاد با سعادت حضرت مهدی(عج) تمدید شد و لازم است قبل از ارسال از طریق وب گاه نخستین جشنواره ملی سرود گلبانگ آزادی به آدرس kanoon.Irib.Ir  ثبت نام صورت پذیرد.

امتیاز شما