امروز يك شنبه  ۲ ارديبهشت ۱۴۰۳

«بدون تاریخ بدون امضا » در «سینمای ایرانی» هیسپان تی‌وی

مشاهده ۹۵
۱۴۰۲/۱۲/۰۵- ۱۰:۲۹

«بدون تاریخ بدون امضا » عنوان فیلمی است که این هفته در برنامه «سینمای ایرانی» برای مخاطبان اسپانیایی زبان شبکه هیسپان تی‌وی مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه «سینمای ایرانی» که هر هفته ضمن نمایش یک فیلم سینمایی ایرانی، با دعوت از عوامل و کارشناسان به بررسی آن می‌پردازد، در این قسمت به سراغ  یکی از فیلم های سینمای ایران، فیلم «بدون تاریخ بدون امضا » به کارگردانی وحید جلیلوند رفته و با حضور امیر رضا تجویدی و رضا منتظری فیلم را به نقد و بررسی می‌گذارد.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: کاوه نریمان دکتر پزشک قانونی، یک شب با خانواده‌ای که روی موتور نشسته‌اند تصادف می‌کند. هیچ‌کس جز پسر آن خانواده که اسمش امیرعلی خانرودی‌ست حتی خراش هم برنمی‌دارد. کاوه، پسربچه را معاینه می‌کند اما ظاهراً خطری وجود ندارد. روز بعد و در محل کارش وقتی اسامی مردگان آن روز که برای تشریح آورده شده‌اند، ‌خوانده می‌شود، ناگهان اسم امیرعلی خانرودی را می‌شنود و دنیایش به‌هم می‌ریزد. همسرش سایه که او هم دکتر همان پزشک قانونی‌ست ، بدون اطلاع از موضوع، بعد از کالبدشکافی امیرعلی، علت مرگ را مسمومیت اعلام می‌کند. با این حال کاوه هم‌چنان عذاب وجدان دارد که نکند او مسئول اصلی مرگ پسر باشد …

امیر آقایی، هدیه تهرانی ،نوید محمدزاده، زکیه بهبهانی، سعید داخ، علیرضا استادی، احسان رحیم دل، علیرضا رحیم دل و فاطمه مرتاضی و... در این فیلم ایفای نقش کرده‌اند.

برنامه «سینمای ایرانی»  (Cine Iraní) به تهیه کنندگی و کارگردانی فهمیه اسماعیل پور، از جمله برنامه‌های پربیننده شبکه اسپانیایی زبان تلویزیون است که معرفی قابلیت های سینمای ایران و سینماگران ایرانی را در دستور کار دارد.

«سینمای ایرانی» امروز شنبه ساعت 18:00 به وقت تهران روی آنتن شبکه هیسپان تی وی می رود و تکرار آن روز یکشنبه در ساعت های 10:30،1:30و 22 و روز دوشنبه 8:30 پخش می‌شود.

علاقه‌مندان می توانند با مراجعه به لینک https://www.hispantv.com/showprogram/cine-irani/791 این برنامه را در وب‌سایت شبکه هیسپان تی وی مشاهده کنند.

 

 

 

 

امتیاز شما