امروز شنبه  ۱ ارديبهشت ۱۴۰۳
«هاشتاغ» در شبکه العالم رصد می‌کند؛
«هاشتاغ» در شبکه العالم رصد می‌کند؛

خشم مقامات رژیم صهیونیستی از حمایت رئیس جمهور برزیل از فلسطین

مشاهده ۱۲۳
۱۴۰۲/۱۲/۰۷- ۱۷:۲۸
تعداد بازدید:123

انعکاس سخنان انتقاد آمیز رئیس جمهور برزیل در کنفرانس مطبوعاتی در شهر قاهره از جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه و درخواست برای توقف این حملات در شبکه‌های اجتماعی عربی، بررسی می‌شود.

 به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، تداوم جنایات رژیم اسرائیل علیه غزه و نسل کشی آشکار فلسطینی‌ها، خشم جهانی و همراهی دولت ها را به دنبال داشته  است.

لولا داسیلوا، رئیس جمهور برزیل در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با همتای مصری خود در شهر قاهره اعلام کرد موضع ما در خصوص به رسمیت شناختن کشور فلسطین قاطعانه و ثابت است و به دفاع از حق فلسطینی‌ها برای تشکیل کشور خود ادامه خواهیم داد.

وی ضمن الزام توقف فوری حملات به غزه و آزادی بدون قید و شرط تمامی اسرا و انتقاد از تعلیق کمک‌های آمریکا و برخی کشورهای غربی از آژانس امداد و کار سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) گفت: ما به حمایت خود از آنروا ادامه خواهیم داد و از جامعه بین‌المللی می‌خواهیم که حمایت‌های لازم را به آن ارائه کند.

همچنین ورود به مسئله غزه و فلسطین به هسته حیات سیاسی بریتانیا به ویژه حزب کارگر در انتخابات آتی و طرح شکایت گروهی از وکلا برای پیگیرد قانونی و پاسخگویی مقامات آلمانی از حمایت اشغالگران رژیم اسرائیل دو موضوع مهم دیگر مطروحه در شبکه‌های اجتماعی عربی است که بازتاب گسترده ای داشته است.

«هاشتاغ» به تهیه کنندگی و کارگردانی محمد معین مقامی، سردبیری حسین الموسوی و اجرای محمد العامری، 7 اسفند ماه از آنتن شبکه العالم پخش خواهد شد.

https://www.alalam.ir

امتیاز شما