امروز يك شنبه  ۲۷ مرداد ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

جشن بزرگ نیمه شعبان در شبکه‌های سیما

مشاهده ۲۶۱
۱۳۹۸/۰۱/۳۱- ۱۰:۳۳

جشن بزرگ نیمه شعبان در شبکه‌های سیما

به مناسبت سالروز ولادت قائم آل محمد، شبکه‌های سیما همراه با مخاطبانشان جشن می‎گیرند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، شبکه‌های سیما با ویژه برنامه‌هایی جشن ولادت حضرت امام زمان مهدی (عج) و جشن نیمه شعبان، را تماشایی کرده اند.
شبک یک سیما

در شب میلاد با سر سعادت امام زمان(عج)، ویژه برنامه «جشن نیمه شعبان»، امشب31 فروردین به‎طور زنده، به تهیه‎کنندگی مجید بهرامی وبا اجرای حسن سلطانی و رضا میراحمدی از شبکه یک پخش خواهد شد.
این برنامه 90 دقیقه‎ای امشب از ساعت 23:30، پخش می‌شود و سید هادی گرسویی خواننده نغمات آیینی و سید حمید برقعه‎ای شاعر، از میهمانان جشن ولادت امام زمان(عج) خواهند بود.
در این برنامه ضمن اجرای زنده گروه تواشیح القدیر، ارتباط زنده‎ای از مراسم جشن و سرور و چراغانی سطح شهر برقرار می‎شود.

همچنین به مناسبت فرا رسیدن سالروز ولادت امام زمان علیه السلام، سخنان حجت‎الاسلام قمی درباره وظایف شیعیان در عصر غیبت از شبکه یک سیما پخش می‌شود. این سخنرانی که در قالب برنامه سخنرانی مذهبی ساعت 8 صبح یکشنبه اول اردیبهشت پخش می‌شود، مربوط به سخنرانی حجت الاسلام رفیعی در حسینیه چهارمردان قم است که در مراسم شب گذشته جشن ولادت بیان شده است. برنامه سخنرانی مذهبی کاری از گروه معارف شبکه یک سیماست که به تهیه‎کنندگی‌هادی حجتی، در مناسبت‎های ویژه و با پخش سخنرانی کارشناسان دینی تقدیم مخاطبان می‌شود.

شبکه دو سیما

شبکه دو سیما به مناسبت ولادت حضرت امام زمان مهدی (عج) و جشن نیمه شعبان، برنامه‌های مختلفی برای مخاطبان خود تدارک دیده است. ویژه برنامه «عیدانه نیمه شعبان» با تدارک بخش‌های کار‌شناسی و همچنین حضور هنرمندان مختلف اعم از بازیگران، خوانندگان و چهره‌های ورزشی ضمن ایجاد فضایی معنوی، لحظاتی شاد و فرح بخش برای بینندگان خود فراهم می‌کند. این ویژه برنامه شنبه 31 فروردین ساعت 23:30 و یکشنبه یکم اردیبهشت، ساعت 10:30، پخش می‌شود.
برنامه «با ما بیا» نیز با حضور عمو مهربان و خاله رویا به صورت زنده ویژه برنامه‎ای عیدانه را از جنوب کشور و اردوگاه‌های سیل‌زدگان برای همدلی و ارتباط بیشتر بین کودکان سیل‎زده و سایر کودکان کشور تهیه کرده است، همچنین این گروه برنامه‎ساز هفته گذشته نیز ویژه برنامه‎ای زنده را از میان کودکان شهرستان سیل‎زده آق‎قلا پخش کرده بود. مولودی‎خوانی با نوای حاج محمود کریمی نیز به مناسبت میلاد امام زمان (ع) است در فواصل برنامه‌ها پخش خواهد شد.
همچنین پخش مستقیم برنامه «کوی محبت» با محور پرداختن به فرهنگ انتظار و جشن مولود نیمه‎شعبان نیز از دیگر برنامه‌های تولید شده ویژه این مناسبت مبارک است. گفتنی است برنامه «کوی محبت» کاری است از گروه امور اجتماعی فرهنگی شبکه دو سیما که به تهیه‌کنندگی و اجرای سید مصطفی موسوی، شنبه ساعت 18 و بعد از اذان ظهر روز یکشنبه یکم اردیبهشت پخش خواهد شد.
مجموعه «کلاه قرمزی» دیگر تدارک این شبکه برای مخاطبان کودک و نوجوان است که یکشنبه ساعت 15 از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

شبکه سه سیما 

برنامه «ماه تمام» به مناسبت نیمه شعبان از پنجشنبه 29 فروردین تا اول اردیبهشت ماه به صورت زنده از شبکه سه سیما پخش می‌شود. «ماه تمام» به تهیه‎کنندگی بهنام آسایش با اجرای پیمان طالبی و ابوالفضل آقاخانی میزبان ورزشکاران، هنرمندان در عرصه بازیگری و خوانندگی و همچنین هنرمندان مطرح کشور، کارشناسان مذهبی، مداحان اهل بیت عصمت و طهارت، خیرانی که با نیت امام زمان(عج) به امور خیر می‌پردازند، خواهد بود. ویژه برنامه «ماه تمام» پنجشنبه 29 فروردین از ساعت 17:30 تا 18:40، جمعه 30 فروردین از ساعت 12 تا 12:30 و 19:30 تا 21، شنبه31 فروردین از ساعت 16 تا 20:40 و یکشنبه اول اردیبهشت، از ساعت 11 تا 12:40 و 16:50 تا 20:40 به صورت زنده از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.

شبکه چهار سیما

«صراط» که در قالب مستند در مناسبت‎های مذهبی و فرهنگی سال تهیه و تولید می‎شود، روز شنبه 31 فروردین، ساعت 16:30، به مناسبت میلاد امام عصر «عج» پخش خواهد شد. در این قسمت مستندی از فعالیت مجید صادق‎زاده، استاد نگارگری و تذهیب پخش می‌شود. و در این قسمت، از جدیدترین اثر استاد با عنوان تابلو «نورالله» رونمایی می‌شود. این تابلو جدیدترین اثر استاد است که مرتبط با امام عصر (عج) طراحی شده است. در آیتم نمایشی این قسمت از «صراط»، نمایش کوتاهی با عنوان «زائر عشق» باموضوع پیاده روی زائران تا جمکران پخش می‌شود. در این نمایش اکبر دباغیان، محمد ستوده، حمید تربتیان و نرگس توکلی ایفای نقش کرده‎اند. تصویربرداری این بخش در لوکیشنی واقع در اصفهان تولید می‌شود، این مکان که مسجد تاریخی علی قلی آقا نام دارد قدمتی بالغ بر ۴۰۰ سال دارد. «صراط» به تهیه‎کنندگی امیرحسین عنایتی در گروه فرهنگ و اندیشه شبکه چهار سیما تهیه و تولید می‌شود و محمد ستوده به عنوان مدیر تولید با این مجموعه همکاری می‌کند و موسسه سینمایی فدک فیلم نقش جهان مجری طرح این برنامه است.
شبکه چهار سیما به مناسبت ولادت امام زمان (عج) ویژه برنامه زنده «عقیق» را برای پخش در روز میلاد تدارک دیده است. برنامه «عقیق» عنوان یک برنامه ترکیبی است که به صورت زنده در روز اول اردیبهشت و هم‎زمان با ولادت امام عصر(عج) در دو بخش صبحگاهی و عصرگاهی از استودیو پخش شبکه چهار سیما پخش می‌شود. در این برنامه که اجرای آن را به صورت مشترک محمد امرایی و احمد شفازاده بر عهده دارند، با حضور مختلف خوانندگان، گروه‌های تواشیح و کارشناسان، یک جنگ شاد ترکیبی تقدیم مخاطبان شبکه دانایی و خردورزی می‌شود.
شایان ذکر است برنامه اذانگاهی شبکه چهار سیما با عنوان «قرار» نیز در روز میلاد منجی عالم بشریت به صورت عیدانه پخش می‌شود. «قرار» محصول گروه اجتماعی شبکه چهارسیماست که هر روز از ۴۰ دقیقه مانده به اذان ظهر به افق تهران شروع و تا ۲۰ دقیقه بعد از اذان ادامه دارد. در بخش اول برنامه حجت‎الاسلام دکتر محمدجواد رودگر، عضو هیئت علمی‌پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی‌ به ارائه مباحثی در خصوص عرفان اهل بیتی می‎پردازند. در قسمت دوم برنامه نیز حجت‎الاسلام سید بهاءالدین ضیایی تفسیری کوتاه از قرآن کریم را بیان می‌کنند.

شبکه پنج سیما

«تا نیایش»، «مناجات شعبانیه»، «بهار انتظار» و.... عنوان ویژه برنامه‌های معارفی شبکه پنج سیماست که به مناسبت فرا رسیدن ولادت با سعادت امام عصر، حضرت مهدی (عج) دوازدهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت از شبکه پنج سیما پخش می‌شود. برنامه ظهرگاهی «تا نیایش» نیز روز شنبه 31 فروردین، به مناسبت نیمه شعبان تقدیم مخاطبان می‌شود. نماهنگ و وله‌های شاد نیز به همین مناسبت در فواصل مختلف این برنامه پخش می‌شود.
«عطر انتظار» عنوان ویژه برنامه زنده گروه معارف شبکه پنج سیماست که به مناسبت میلاد با سعادت منجی عالم بشریت حضرت مهدی ( عج)، امشب ( 31 فروردین ماه)، ساعت 22، پخش می‌شود. این ویژه برنامه به تهیه‎‏کنندگی سید یوسف موسوی و اجرای حسین مولایی پخش می‎شود و دارای بخش‎های مختلفی همچون دعوت از کارشناس مذهبی (حجت الاسلام میلانی‎نژاد)، خوانندگان در این ویژه برنامه (امید معنوی و حمید فولادی)، شاعر سید محمد جواد شرافت، گروه تواشیح الزهراء و... است.
همچنین در این برنامه ارتباط زنده با مسجد جمکران و میدان آل یاسین گرفته می‌شود و پخش گزارش مردمی و گفت‎وگو با مردم حاضر در این مسجد از دیگر بخش‎های این ویژه برنامه است.
ویژه برنامه زنده جشن نیمه‎شعبان به‎مناسبت میلاد با سعادت حضرت مهدی (عج) روز یکشنبه اول اردیبهشت، ساعت 12 از شبکه پنج سیما پخش می‌شود. این ویژه برنامه به تهیه‎کنندگی شهرام راد و با حضور مردم خواهد بود. دعوت از هنرمندان (مرجانه گلچین، هدایت هاشمی) و عباس رضا زاده( تقلید صدا) و ... از بخش های این برنامه است. این ویژه برنامه روز یکشنبه اول اردیبهشت، مصادف با میلاد با سعادت حضرت مهدی (عج) ساعت 12 پخش می‎شود و تکرار آن ساعت 20 خواهد بود.
همچنین میان برنامه‌های «بهار انتظار» (3 کلاکت )، «مناجات شعبانیه» (16 کلاکت) و وله‌های شعبانیه (5 کلاکت) در لابه لای برنامه‌های شبکه در شب و روز نیمه شعبان پخش می‌شود.

شبکه قرآن و معارف سیما

مخاطبان شبکه قرآن و معارف سیما می‎توانند ویژه برنامه‌های مهدویت را در این شبکه دنبال کنند. «تبسم» عنوان ویژه برنامه زنده این شبکه است که از امشب 31 فروردین تا یکشنبه اول اردیبهشت، روز ولادت حضرت مهدی (عج) هرشب از ساعت 20:20 با بخش‎های جذاب و دیدنی و همچنین گفت‌وگو با کارشناسان و میهمانان مطرح، پخش می‎شود. این برنامه در شب ولادت به صورت ویژه از ساعت 18 تا اذان صبح روز ولادت، مراسم احیای نیمه شعبان مسجد مقدس جمکران را به نمایش می‎گذارد، ضمن اینکه پوشش مراسم‎های حرم مطهر امام رضا (ع) و دیگر اماکن مذهبی کشور در دستور کار «تبسم» قرار گرفته است.
مخاطبان می توانند «حاضر غایب از نظر» دیگر ویژه برنامه مهدوی شبکه قرآن و معارف سیما را نیمه شعبان و هم‎زمان با ولادت امام زمان (عج) به صورت زنده از مسجد مقدس جمکران مشاهده کنند.
«روزی بهتر» با دعوت از خانم‎ها حاج عبدالباقی و خزعلی در روزهای 14 و 15 شعبان به مسائل مرتبط با مهدویت خواهد پرداخت که مخاطبان می‎توانند از ساعت 9 تا 10 صبح بیینده این برنامه باشند. برنامه‌های پربیننده «یاد خدا» با کارشناسی آیت الله علیدوست همه روزه از ساعت 11:40، «پرسمان مهدوی» با حضور حجت‎الاسلام والمسلمین پورسید آقایی هر شب در ساعت 22:15 و نیز ویژه برنامه «خط امان» با کارشناسی آیت الله امامی‌کاشانی روزهای جمعه ساعت 11:40 با محور مهدویت تقدیم علاقه‎مندان می‌شود.
مجموعه سخنرانی‌های حجت الاسلام والمسلمین انصاریان با موضوع ابعاد مختلف مهدویت همه روزه از امروز تا عید ولادت ولی عصر (عج) در ساعت 14:45 پخش خواهد شد و سخنرانی‌های آیت‎الله ناصری، آیت الله علم الهدی و حجج اسلام والمسلمین صدیقی، رفیعی، عالی، فرحزاد، ماندگاری و ... نیز هرروز در ساعت 8:10 صبح به روی آنتن خواهد رفت. همچنین سخنرانی‌های آیت‎الله جوادی آملی ویژه ولادت امام زمان (عج) در روزهای شنبه و یکشنبه 14 و 15 ماه شعبان در ساعت‎های 17:30 و 18:45 پخش می‌شود.
ویژه برنامه کودک با عنوان «نوگلان قرآنی» هر روز، در ساعت 16:15 و با پخش گزارش‎هایی از جشن‌ها و رویدادهای مهدویت در قالب برنامه «روزنه» تقدیم مخاطبان این شبکه خواهد شد.
مولودی خوانی مداحان اهل بیت (ع) از جمله: محمود کریمی، محمدرضا طاهری، مجید بنی فاطمه، سعید حدادیان و...، هر روز در ساعت‎های 12:15، 15:50 و 19:30 به روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما می‎رود.
قرائت مناجات شعبانیه با نوای مهدی سماواتی، احمد زین العابدین و ... در دو نوبت و در ساعت‎های 14:15 و 22 و برنامه «نخ تسبیح قطره‌ها» با موضوع بیان خاطرات شاعران اهل بیت (ع) همه روزه از ساعت 10:30 تقدیم علاقه‎مندان این نوع برنامه‌ها می‌شود.
مجموعه کارشناسی‌های کوتاه مهدوی تحت عنوان «آشنا» هر روز ساعت 10:40 و مستندهای جذاب با موضوع جشن‌های نیمه شعبان در مسجد جمکران، تاریخچه این مسجد و ... هر روز ساعت 11 پخش خواهد شد.
انیمیشن «شاهزاده روم» که نگاهی به زندگی مادر گرامی منجی عالم بشریت دارد نیز در روز ولادت آن حضرت و از ساعت 17 به روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما می رود.

شبکه  جام‎جم

شبکه جام‎جم در نیمه شعبان با گلچینی از بهترین برنامه‌ها در خدمت بینندگان خود خواهد بود. «کودکانه»، «خانه مهر» و «باهستان» برنامه‌های زنده شبکه جهانی جام‎جم در روز شنبه 31 فروردین، هستند که به مناسبت نیمه شعبان، مجموعه‎ای کم نظیر از بهترین بخش‎های جذاب و پر مخاطب خود را برای ارائه در این شب تدارک دیده است و به صورت زنده پخش می‌کند.
«کودکانه» ساعت 18:10 ، «خانه مهر» ساعت 20 و «با همستان» نیز ساعت 22 به وقت تهران به صورت زنده از جام‎جم پخش می‌شوند.
همچنین فیلم سینمایی «لونه زنبور» به کارگردانی برزو نیک نژاد و تهیه‎کنندگی سعید خانی ، یکشنبه 1 اردیبهشت ماه پخش خواهد شد. این فیلم داستان دو پسر خاله است که به دزدی مشغول هستند تا اینکه پدر یکی از آن‌ها صندوقچه‎ای ربوده شده را به آن‌ها می‎دهد و این اتفاق مشکلاتی را برای آن‎ها به‌وجود می آورد. پژمان جمشیدی، محسن کیایی، بهاره کیان افشار و هومن برق نورد از جمله نقش آفرینان این اثر هستند . «لونه زنبور» ساعت 19 یکم اردیبهشت ماه به وقت تهران از جام‎جم پخش می‌شود و روز بعد در ساعت‎های 3 و 11 باز پخش می‌شود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما