امروز شنبه  ۲۵ مرداد ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

برنامه‎ریزی شبکه‌های سیما در ایام نیمه خرداد و عیدسعیدفطر

مشاهده ۱۱۵۰
۱۳۹۸/۰۳/۱۲- ۱۷:۳۲
شبکه‌های سیما به مناسبت فرا رسیدن 14 خرداد سالگرد رحلت رهبر کبیر انقلاب، قیام خونین 15 خرداد 1342 و عید سعید فطر ویژه برنامه‌هایی را تولید و آماده پخش کرده است.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، پخش مستند، برنامه‌های ترکیبی، ارتباط زنده با حرم مطهر امام خمینی (ره)، و ... از جمله برنامه‌هایی است که شبکه‌های سیما به مناسبت سی‎امین سالگرد ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) و یوم الله پانزده خرداد تدارک دیده‎اند. همچنین در روز عید سعید فطر نیز تلویزیون با پخش مراسم نماز عید سعید فطر، جنگ‎های تلویزیونی و ... با بینندگان همراهی می‌کند.
********************************************
شبکه یک 
ویژه برنامه رحلت از حرم مطهر امام خمینی (ره) از ساعت 18 به مدت 90 دقیقه به صورت زنده پخش می‌شود. ویژه برنامه «بیت الغزل» در 14 خرداد با موضوع اشعار امام خمینی (ره) ساعت 12:35 به مدت 20 دقیقه پخش می‌شود. در 15 خرداد نیز شبکه یک به مناسبت عید سعید فطر و قیام خونین 15 خرداد برنامه‌هایی را تدارک دیده است؛ از ساعت 8 صبح مراسم نماز عید سعید فطر از مصلای تهران پخش می‌شود. پخش ویژه برنامه «حر انقلاب» به مدت 30 دقیقه با موضوع زندگی «شاهرخ ضرغام» در ساعت 11:30 از دیگر برنامه‌های شبکه یک در این روز است. همچنین پخش مراسم نماز عید سعید فطر به امامت رهبر معظم انقلاب به طور مستقیم از مصلای تهران نیز از دیگر تدارکات شبکه یک سیماست. جنگ ویژه عید سعید فطر که از ساعت 23 تا 45 دقیقه بامداد به صورت زنده از چهارشنبه تا جمعه شب 15 تا 17 خرداد (به مدت 3 شب) پخش می‌شود از دیگر اقدامات شبکه یک برای عید سعید فطر است.
********************************************
شبکه دو
«جانب عشق» عنوان یکی از ویژه برنامه‌های شبکه دو سیما به مناسبت ارتحال امام خمینی(ره) و قیام پانزده خرداد است که به بررسی و شناخت میراث انقلابی امام خمینی (ره) و آینده آن می‎پردازد. همچنین گروه سیاسی شبکه دو سیما نیز دو مستند سیاسی را برای این ایام آماده کرده که ساعت 19:30 تقدیم بینندگان خواهد شد. «جانب عشق» به تهیه‎کنندگی مجید احسانی نیک کاری است از گروه اجتماعی فرهنگی که چهارشنبه ۱۴ خرداد ساعت 14 پخش می‌شود. این ویژه برنامه با تمرکز بر شناخت میراث انقلابی و معنوی رهبرکبیر انقلاب اسلامی و تحولات ایجاد شده پس از انقلاب در ابعاد مختلف به ماحصل این تغییرات در ادبیات سیاسی ایران و جهان می‎پردازد. گفت‎وگو در خصوص مدل تاثیرگذاری امام بر اندیشه توده‌های جامعه و توجه به ملازمت سلوک سیاسی و عرفانی ایشان از جمله موضوعات مطرح شده در برنامه است. همچنین نگاه این برنامه با توجه به نقش امام خمینی (ره) در معماری بنای انقلاب اسلامی، معطوف به آینده انقلاب است و به این مسئله می‎پردازد که ارزش‎های انقلاب برای نسلی که امام را ندیده‎اند و در آستانه ۳۰ سالگی قرار دارند، چه معنایی می‎تواند داشته باشد و ادامه این مسیر چگونه خواهد بود. جانب عشق با حضور کارشناسان وجوانان نخبه دهه 50 و 60 به موضوع امام (ره) و آینده انقلاب می‎پردازد و آن را از دیدگاه‌های مختلف بررسی می‎کند. گفتنی است این برنامه علاوه بر پخش بخش‎هایی از مستند زندگی امام خمینی (ره) و سخنان ایشان از گفت‎وگو با آیت‎الله امامی‌کاشانی عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه موقت تهران، امیر دریادار حبیب‎الله سیاری فرمانده سابق نیروی دریایی ارتش، آیت‎الله‌ هادوی تهرانی عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل‌بیت(ع)، دو تن از شاگردان حضرت امام (ره)؛ آیت‎الله سجادی عضو خبرگان رهبری و حجت‎الاسلام رضوی کشمیری و چند تن از اساتید دانشگاهی بهره می‌برد. بهره‎گیری از مستندهای ویژه و گفت‎وگو با رسول صدرعاملی، سعید رضا عاملی، دکتر رضوان، محمد رستگار و برخی دیگر از نویسندگان و صاحبنظران فرهنگی از دیگر بخش‎های برنامه «جانب عشق» خواهد بود. همچنین به مناسبت عید سعید فطر؛ عید بندگی و عبادت نیز شبکه دو سیما برنامه‌های مختلفی را در این عید بزرگ اسلامی آماده پخش کرده تا پس از یک ماه روزه داری، عبادت و راز و نیاز، تقدیم مخاطبان کند. ویژه برنامه «کوی محبت» 15 و 16 خرداد به ترتیب بعد از اذان ظهر و ساعت19:30 پخش می‌شود. این ویژه برنامه معارفی به تهیه‎کنندگی و اجرای سید مصطفی موسوی برنامه ویژه عید فطر خود را با حضور کارشناسان مذهبی بر آداب و اعمال عید فطر متمرکزمی‎کند و در بخش‎های مختلفی پخش می‌شود. «مسافر ماه» کاری از گروه اجتماعی فرهنگی است که به تهیه‎کنندگی احسان ارغوانی و اجرای محسن آزادی نیز در شب و روز عید فطر ویژه برنامه عیدانه خود را پخش می‌کند. «شب‎های شیدایی» که ساعت 21 پخش خواهد شد بخش‌های مختلف برنامه‌ را معطوف به این عید سعید کرده است. برنامه «خوان نیاز» نیز سحرگاه عید سعید فطر به صورت ویژه‎ای پخش می‌شود. از دیگر تدارکات شبکه دو؛ پخش دو قسمت از مجموعه «کلاه قرمزی» است که پنجشنبه و جمعه ( 16 و 17 خرداد) ساعت 15 به‎نمایش درمی‎آید و «محله گل و بلبل» نیز در این ایام ساعت 18:30 پخش خواهد شد. سخنرانی‌های ویژه عید فطر، پخش ویژه «با ما بیا» و ... از دیگر ویژه‌های تدارک دیده شده برای این ایام است.
********************************************
شبکه سه
مجموعه برنامه «میدان انقلاب» با موضوع نقش رهبری در مهمترین اتفاقات کشور، در این ایام هر شب ساعت 19 تقدیم مخاطبان شبکه سه سیما می‌شود. «میدان انقلاب» که به مناسبت سالگرد ارتحال رهبر کبیر انقلاب، حضرت امام خمینی (ره) در گروه فرهنگ و معارف اسلامی‌شبکه سه تهیه شده است، در 6 قسمت40 دقیقه‎ای به تهیه‎کنندگی مهدی سموعی و اجرای وحید یامین‎پور تقدیم مخاطبان شبکه سه سیما می‎شود. این مجموعه برنامه با حضور فعالان سیاسی شیوه مدیریت و رهبری حضرت امام خمینی (ره) و حضرت آیت‎الله خامنه‎ای (مدظله العالی) را در مهم‎ترین رویدادهای انقلاب اسلامی‌بررسی می‌کند.
********************************************
شبکه چهار
مستند ترکیبی «حقیقت همیشه زنده» روز 14 خرداد ساعت 16:45 پخش می‌شود، با مهندس محمدرضا باهنر و دکتر سیدمحمد حسینی استاد دانشگاه و وزیر اسبق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی‌ گفت‎وگو می‌کند. آغاز مبارزات امام (ره) بعد از وفات آیت‎الله بروجردی، تبعید امام، بازگشت امام به میهن، تاثیر امام برگروه‌های مقاومت و نهضت‎های آزادی‎بخش، انتخاب حضرت آیت‎الله خامنه‎ای در روز 14 خرداد و ... از جمله موضوعاتی است که در این مستند به آن‎ها پرداخته می‌شود و علاوه بر گفت‎وگو با کارشناسان تصاویر آرشیوی مرتبط همراه با نرشین پخش می‌شود. «آن‎گاه خورشید» مستند ترکیبی دیگری است که 14 خرداد ساعت 22:15 پخش می‌شود. در این مستند در خصوص روابط اصلاحات جان اف کندی با شاه، اقدامات امام خمینی (ره) در ماجرای انجمن‌های ایالتی و ولایتی، حمله به مدرسه فیضیه قم، دستگیری امام (ره) و نقش قیام 15 خرداد در پیروزی انقلاب اسلامی‌با دکتر موسی حقانی مدیر موسسه مطالعات تاریخ ایران و دکتر علی محمد بشارتی پژوهشگر تاریخ معاصر گفت‎وگو شده است. مستند «ایرانشهر» با موضوع دوران تبعید مقام معظم رهبری در سال ۱۳۵۶ در شهرستان ایرانشهر بوده و به حضور ایشان پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران و یادآوری خاطرات خوش آن دوران با مردم می‌پردازد. این مستند ساخته رضا کاشانی اسدی به دوران تبعید ۹ ماهه مقام معظم رهبری در ایرانشهر می‌پردازد؛ در این مستند نشان می‎دهند که ایشان در این مدت خدمات گسترده ای به سیستان و بلوچستان را انجام می‎دهند و اولین نماز جمعه را اقامه می‌کنند. این مستند 14 خرداد ساعت 15:45 پخش می‌شود. مستند «پدر، پسر، گلوله» به کارگردانی مشترک امیر اصانلو و عادل انیسی به تهیه‎کنندگی مهدی مطهر 15 خرداد ساعت 15:45 پخش می‌شود. سوژه این مستند یک روستازاده ساده‎ای است که در خدمت سربازی به گارد شاه می‌پیوندد و از آنجا به علت نزدیکی به تیم امنیتی شاه، در فرآیند تبعید امام خمینی (ره) به عراق حضور داشته است. وی پس از پیروزی انقلاب به جبهه‌های جنگ می‌شتابد و به دفاع از کشور می‌پردازد. «روایتی از ملاقات در مدار بسته» مستندی است که 15 خرداد ساعت 16:45 پخش می‌شود. این مستند به کارگردانی امیرحسین خلیل‌زاده و نویسندگی مهدی جوزایی و با صدای ناصر طهماسب در خانه مستند انقلاب اسلامی تولیدشده است. امام خمینی، چند روز قبل از ارتحالشان در بیمارستان بستری بودند و دوربین مدار بسته‎ای دائما ایشان را نظاره می‌کرد. تصاویر این دوربین، لحظات خاصی را رقم زده است. روزهای بستری شدن امام خمینی (ره) در بیمارستان از نگاه دوربین مدار بسته اتاق ایشان در این مستند به تصویر کشیده شده است. سریال تلویزیونی «صنوبر» هم‎زمان با سالگرد رحلت حضرت امام خمینی (ره) از شبکه چهار سیما پخش می‌شود. «صنوبر» به کارگردانی مجتبی راعی روایتگر نوجوانی حضرت امام خمینی(ره) است که هم‎زمان شده است با آغاز جنگ جهانی اول. در سال 1915 میلادی و با وجود اعلام بی‎طرفی ایران در جنگ، روس‌ها از شمال به کشور هجوم آورده و تا قزوین پیشروی می‌کنند و از سوی دیگر انگلیس به مرزهای جنوبی ایران تجاوز می‌کند. حسین محجوب، محمود پاک نیت، پریوش نظریه و زهرا سعیدی از بازیگران این فیلم تاریخی هستند. «صنوبر» از 14 خرداد هرشب ساعت 12 پخش و روز بعد ساعت 18 بازپخش می‌شود.
********************************************
شبکه پنج
برنامه «نقشه راه» به تهیه‎کنندگی مصطفی مژدهی‎فر و نویسندگی احمد یوسفی به سراغ یک دهه رهبری امام خمینی (ره) رفته است و در سه قسمت 20 دقیقه‎ای برای گروه سیاسی شبکه پنج تولید شده است که در ایام ارتحال امام (ره) در روزهای 14، 15،16، تقدیم مخاطبان شبکه پنج سیما می‎شود. برنامه «جشن رمضان» در آخرین شب ماه رمضان با یک برنامه جذاب به استقبال عید سعید فطر می‎رود و در شب عید ساعت 21:30 از محل نمایشگاه بین‎المللی تهران نیز میهمان مخاطبان می‌شود. «جشن رمضان» به تهیه‎کنندگی سید محمد هاشمی اصل در شب عید با آیتم‎هایی مانند اجرای موسیقی زنده، دعوت و حضور هنرمندان و چهره‌ها و...... با مخاطبان خود همراه می‌شود. آخرین برنامه «اختیاریه» نیز چهارشنبه 15 خرداد، هم‎زمان با عید سعید فطر پخش می‎شود. این برنامه در آخرین روز میزبان میهمانان دعوت شده در طول ماه مبارک رمضان است که به استودیوی «اختیاریه» می آیند.
********************************************
شبکه آموزش 
برنامه «قصه شمع» در روز سه‎شنبه 14 خرداد ماه به مناسبت رحلت امام خمینی(ره) به زندگی و شخصیت تاثیر گذار حضرت امام(ره) می‎پردازد. برنامه «قصه شمع» به مدت 45 دقیقه در ساعت 11 از شبکه هفت پخش می‎شود. «مستند امام خمینی» در روز سه‎شنبه 14 و چهارشنبه 15 خرداد سیره حضرت امام (ره) از نگاه کارشناسان خارجی را بررسی می‌کند. «مستند امام خمینی» سه‎شنبه 14 خرداد ماه در ساعت 23 و چهارشنبه 15 خرداد، ساعت 15 از شبکه هفت سیما پخش می‌شود. برنامه «قاموس ققنوس» مستند ترکیبی با موضوع شعر با موضوع امام خمینی (ره) و گفت‎وگو با شاعران و کارشناسان مربوط به این حوزه است که در روز سه‎شنبه 14 خرداد ماه از شبکه هفت سیما پخش می‎شود. برنامه «قاموس ققنوس» با اجرای علی معلم سه‎شنبه ساعت 18 از شبکه آموزش سیما پخش می‌شود. همچنین برنامه «شب‎های شیدایی» ویژه رحلت امام خمینی (ره) با اجرای محمد اسکندری و احمد اکبرنژاد، دوشنبه 13 خرداد ماه ساعت 22 از شبکه آموزش سیما به صورت زنده پخش می‎شود. گفتنی است: شبکه آموزش سیما با ویژه برنامه‌های «یقه هفت» و «زندگی ما قصه نبود»، عیدانه‎ای شاد برای برآوردن آرزوهای میهمانان را نیز برای عید سعید فطر تدارک دیده است.
********************************************
شبکه قرآن و معارف
ویژه برنامه «سال سی» با نگاهی به30 سال رهبری حکیمانه، مخلصانه و مقتدرانه مقام معظم رهبری در روزهای 15 و 16 خرداد از ساعت 10، به صورت زنده تقدیم مخاطبان می‎شود. اسدالله بادامچیان، آیت‎الله سجادی، دکتر صفار هرندی و دکتر سید محمد حسینی میهمانان این دو برنامه هستند که درباره موضوعات مطرح شده به بحث و گفت‎وگو خواهند پرداخت. ضمن اینکه سید مرتضی جوادی اجرای «سال سی» را برعهده خواهد داشت. ویژه برنامه رمضانی و سحرگاهی «خلوت انس» نیز در شب رحلت امام خمینی (ره) با کارشناسی حجج‎الاسلام‎والمسلمین حسین انصاریان و حسن منفرد و اجرای سید کمال هاشم‎زاده از ساعت 2:30 بامداد 13 خرداد از شبکه قرآن و معارف سیما پخش خواهد شد. همچنین برنامه نهایی «خلوت انس» در چهاردهم خرداد و در شب عید سعید فطر با حضور غلامرضا سازگار و دیگر مادحین اهل بیت (ع)، پخش می‌شود. «ماه بهشت» عنوان ویژه برنامه زنده لحظات افطار شبکه قرآن و معارف سیما در ماه رمضان بود که این برنامه نیز در روز رحلت امام خمینی (ره) و ایام عید فطر از 14 تا 17 خرداد به صورت ویژه از ساعت 19 و با اجرای سید وحید مرتضوی پخش می‌شود. جنگ شبانگاهی «عطر رمضان» نیز شب‌های 15 تا 17 خرداد از امامزاده جعفر (ع) پیشوای ورامین و با اجرای مهدی آقابیگی و با حضور کارشناسان صاحب نام به موضوعات این ایام خواهد پرداخت. پخش زنده و مستقیم مراسم عید سعید فطر به امامت حضرت آیت‎الله خامنه‎ای رهبر معظم انقلاب و خطبه‌های این نماز از دیگر برنامه‌هایی است که در صبح روز عید با اجرای سید کمال هاشم‎زاده تقدیم بینندگان خواهد شد. پخش ویژه برنامه زنده «نگاه خورشید» ازحرم مطهر رضوی در شب و روز عید سعید فطر از ساعت 21 از دیگر تدارکات این شبکه در ایام عید است. بررسی اندیشه‌های فکری امام خمینی (ره) با کارشناسی حجت‎الاسلام لک زایی تحت عنوان «مکتب امام خمینی (ره)» در روز 14 خرداد و از ساعت 18:30 در شبکه قرآن و معارف سیما پخش خواهد شد. سریال «صنوبر» به کارگردانی مجتبی زارعی که دوران نوجوانی حضرت امام خمینی (ره) را به نمایش درمی‎آورد، از 11 تا 15 خرداد، ساعت 23 تقدیم علاقه‎مندان به مجموعه‌های نمایشی می‌شود. بیان خاطرات امام خمینی (ره) از زبان آیت‎الله یزدی با عنوان مستند «سعادتمندان» 13 و 14 خرداد، ساعت 10:15 و سخنرانی آیت‎الله جوادی آملی با موضوع واقعه 15 خرداد، ساعت 14:45 نیز از دیگر تدارکات شبکه قرآن است که در این روز پخش می‎شود. پخش مستند «سی سال» با موضوع بیانیه گام دوم انقلاب و بازدید تعدادی از جوانان به همراه دکتر اسدالله بادامچیان از بیت حضرت امام (ره) و مدرسه فیضیه و همچنین بیان خاطرات و وقایع انقلاب، روز 15 خرداد و از ساعت 18:30 از دیگر تدارکات این شبکه در این ایام است. انیمیشن «پا به پای آفتاب»، مستند «عیسای خمینی (ره)»، پخش یک قسمت از مجموعه «روح‎الله» و همچنین ویژه برنامه‌های کودک و نوجوان با عنوان «نوگلان قرآنی» و «نوگلان در رمضان» از دیگر تدارکات شبکه قرآن و معارف سیما در این ایام است.
********************************************
شبکه مستند
«روز یکم» به کارگردانی محمدجواد رئیسی روایتگر داستان خانواده‌ای آمریکایی است که برای یادگیری و حفظ قرآن از نیویورک به روستایی در جنوب ایران می‌آیند. این مستند در شهرهای شیراز، اصفهان و مشهد فیلم‎برداری شده و تصویربرداری آن 6 ماه و تدوینش 2 ماه به طول انجامیده است. «روز یکم» به مناسب عید سعید فطر چهارشنبه 15 خرداد ساعت 11 از شبکه مستند پخش می‌شود. مستند تماشایی «آبی» در کمپانی والت دیزنی تولید شده و درباره دلفینی به نام اکو است که نمی‎داند اکنون وقتش رسیده است که بزرگ شود و مسئولیت‎پذیر باشد یا اینکه به دنبال ماجراجویی برود. او همراه با خانواده‎اش در اقیانوس زندگی می‎کند. «آبی» به کارگردانی کیت شولی و آلستر فدرگریل در روز عید فطر از ساعت 13:30، تقدیم مخاطبان شبکه مستند می‎شود. مستند «صدای ماه» پرتره‌ای از مهوش افشاری به تهیه‌کنندگی و کارگردانی ابوالفضل توکلی هم چهارشنبه 15 خرداد به مناسبت عید سعید فطر پخش می‌شود. «صدای ماه» دهمین قسمت از مجموعه مستند‌های «پیشکسوتان دوبله و صدا» است و به زندگی حرفه‌ای مهوش افشاری مدیر دوبلاژ پیشکسوت سیما و صداپیشه انیمیشن‌های محبوب «پسر شجاع»، «جیمبو» و «بچه‌های مدرسه والت» می‌پردازد. این مستند چهارشنبه 15 خرداد ساعت 21 از شبکه مستند پخش می‌شود و بازپخش آن روزهای پنجشنبه 16 خرداد ساعت 10 و جمعه 17 خرداد ساعت 8 خواهد بود.
********************************************
شبکه افق
مستند «خم ابرو» در سه قسمت روزهای دوشنبه تا چهارشنبه این هفته، ساعت 22، پخش می‌شود و تکرار آن هم ساعت 7:30 روز بعد پخش خواهد شد. «خم ابرو» درباره شخصیت و سیره امام خمینی(ره) ساخته شده است؛ در این مستند با یکی از محافظان امام راحل که از ابتدای ورود به میهن اسلامی در سال 57 تا زمان رحلت با ایشان همراه بوده است، گفت‌وگو می‌شود. استفاده از تصاویر آرشیوی و کمتر دیده شده درباره زندگی شخصی و سیره عملی و اخلاقی امام خمینی(ره) از دیگر ویژگی‌های مستند محسوب می‌شود. پیمان سلیمانی تهیه‌کنندگی این اثر را بر عهده داشته است. قسمتی از مجموعه «شما که غریبه نیستید» با حضور محمدرضا طالقانی رئیس اسبق فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران هم برای پخش در روز سه‌شنبه 14 خرداد در نظر گرفته شده است. طالقانی از 15 سالگی وارد دنیای کشتی شد و تا 1360 که ورزش را کنار گذاشت هشت مدال بین‌المللی کسب کرده بود. او همچنین دارای سوابق اجتماعی و مبارزاتی هم هست، با قطعی شدن ورود امام خمینی(ره) به ایران در 12 بهمن 1357، قرار شد ایشان در مدخل ورودی دانشگاه سخنرانی کنند و برای حفاظت از ایشان هم تعداد از افراد از جمله محمدرضا طالقانی انتخاب شدند. دیگر مستند مناسبتی شبکه افق برای این روزها، «سه سال و سه روز» ساخته احمد کشاورز و مهدی مطهر است که به بررسی زندگی حاج طیب رضایی از تولد تا اعدام به دست رژیم پهلوی می‌پردازد، این مستند چهارشنبه 15 خردادماه ساعت 19 به روی آنتن می‌رود. مجموعه مستند «روایت رهبری»، روایتی از وقایع مربوط به انتخاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به‌عنوان رهبر جمهوری اسلامی ایران است. این مستند در سه قسمت تهیه و تولید شده و روزهای چهارشنبه تا جمعه 15 تا 17 خرداد، ساعت 21 از شبکه افق پخش می‌شود. مستتد «بار دیگر، مردی که دوست می‌داشتیم» درباره زندگی و مبارزات انقلابی نادر ابراهیمی از نویسندگان مشهور ایرانی هم روز پنجشنبه 16 خرداد، ساعت 17 به روی آنتن می‌رود.
********************************************
شبکه جام جم
«عید من، عید تو» عنوان ویژه برنامه شبکه جهانی جام‎جم به مناسبت جشن‌های عید فطر است که در دو قسمت ۲۷۰ دقیقه‎ای به تهیه‎کنندگی بهزاد رهبرحقیقت در برج آزادی تهران ضبط شده و در دو شب عید فطر پخش خواهدشد. در این برنامه بیش از دویست نفر از هنرمندان عرصه موسیقی، نمایش و چهره‌های هنری دیگر حضور دارند که از آن جمله می‎توان به گروه‌های موسیقی ارکستر بزرگ نغمه باران، گروه رقص آذری اوتلار، گروه رقص خراسانی فرخه، گروه کر صدوده نفره بانوان و گروه تواشیح الزهرا اشاره کرد. همچنین رویا حسینی و زینب پورابراهیم در کنار بهزاد حقیقت اجرای برنامه را بر عهده دارند. «عید من، عید تو» در دو شب عید فطر از ساعت 18:10 تا 22:40 دقیقه به وقت تهران از شبکه جهانی جام‎جم پخش می‌شود.
********************************************
شبکه نهال
برنامۀ «سر سفره خدا» در مناسبت‌های پیش رو برنامه‎های خود را متناسب با این ایام پخش خواهد کرد. این برنامه در اختتامیه رمضان سال 1398 خود به جمع‌بندی موضوع مسئولیت‌پذیری پرداخته است و تلاش خواهد کرد نتیجه‌گیری مناسبی از این موضوع داشته باشد. همچنین با دعوت از میهمان‌های ویژه، سرود و شاهنامه‌خوانی فضای برنامه را با مناسبت رحلت امام و قیام 15 خرداد و همین‌طور عید فطر هماهنگ کند. این برنامه به‌صورت زنده تا چهارشنبه 15 خرداد ساعت 3 بامداد پخش خواهد شد و در روزهای پنجشنبه و جمعه 16 و 17 خردادماه به‌صورت ویژه‌برنامه، ساعت 16 از شبکه نهال پخش می‌شود. برنامه «مل مل» در روز 14 خرداد پخش نخواهد شد و سپس در روزهای 15، 16 و 17 خرداد، متناسب با این ایام ساعت 19 به‌صورت زنده از محل دائمی نمایشگاه‌ بین‌المللی تهران تقدیم مخاطبان شبکه نهال می‌شود. ********************************************
شبکه امید 
برنامه «دفترچه خاطرات» در روز سه شنبه 14 خرداد از ساعت 16 به مناسبت رحلت حضرت امام خمینی(ره) بنیان‎گذار جمهوری اسلامی از شبکه امید پخش می‎شود. این برنامه با حضور دکتر اکبر اشرفی استاد دانشگاه و محقق تاریخ معاصر به معرفی شخصیت سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، دینی حضرت امام و دیدگاه ایشان نسبت به نوجوانان، ساده زیستی و مظهر مبارزه با ظلم و بی‎عدالتی و ... می‎پردازد. بازپخش برنامه «دفترچه خاطرات» همان شب ساعت 23:30 خواهد بود. «دفترچه خاطرات» به تهیه‎کنندگی روح‎الله عبدالهی و با اجرای چهار نوجوان پخش می‌شود. شبکه امید عید فطر امسال را همراه با بینندگان نوجوان خود در برنامه «کوچه بهار» جشن می‌گیرد. برنامه سحرگاهی «کوچه بهار» که پیش تر سحرهای ماه مبارک رمضان از شبکه امید پخش می‌شد و میزبان شخصیت‎های مختلف علمی، فرهنگی، هنری و... بود روزهای چهارشنبه و پنجشنبه 15 و 16 خرداد ماه به عنوان ویژه برنامه عید سعید فطر از شبکه امید پخش می‎شود. این ویژه برنامه به تهیه‎کنندگی کاوه امیری و با اجرای حسین رفیعی و محمدرضا نعمتی از ساعت 10 تا 13 از شبکه امید پخش خواهد شد. ********************************************
شبکه سلامت
هم‎زمان با عید سعید فطر برنامه «همین امشب مهتاب» بار دیگر به سراغ خیران سلامت کشور می‎رود. این برنامه به عنوان ام سی شبکه تلاش می‌کند تا با حضور در بنیادهای مردم نهاد در امر سلامت به همدلی خیرین سلامت کشور را به نمایش درآورد. همچنین شبکه سلامت با پخش اینفوگرافی، وله و کلیپ‎های شاد و موسیقی، ماه سلامت روح و روان را جشن گیرد. برنامه «سکانس سلامت» نیز پخش آیتم‎های طنز از آثار نمایشی طنز را برای این ایام در نظر گرفته است. گفتنی است: شبکه سلامت سیما با هدف ترویج سبک زندگی سالم در چهار حوزه جسم، روان، اجتماع و معنویت برنامه‌های خود را پخش می‎کند.
********************************************
شبکه نسیم
ویژه برنامه «کودک شو»، شب عید فطر ساعت 23 از شبکه نسیم پخش می‎شود. ویژه برنامه «وقتشه» به مناسبت عید سعید فطر ساعت 21:30، پخش می‌شود. قسمت پایانی و ویژه برنامه «هزار داستان» نیز در روز عید فطر از ساعت 19 با حضور میهمانان پخش می‎شود. قسمت پایانی و ویژه برنامه «شوت بال» پنجشنبه 16 خرداد، از ساعت 21 با اجرای امیرحسین رستمی‌پخش می‌شود. باز پخش برنامه «دورهمی» با اجرای مهران مدیری نیز از دیگر برنامه‌های این شبکه در ایام عید سعید فطر است. «دورهمی» با حضور رامبد جوان، بهنام بانی و محمد موسوی در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه 15، 16 و 17 خرداد از ساعت 23 پخش می‌شود. «قاچ»، «نسیم آوا» و ... نیز از روزهای چهارشنبه تا جمعه پخش می‎شود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما