امروز چهارشنبه  ۲۰ فروردين ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

آغاز تصویربرداری مجموعه نمایشی الف فاخر «جشن سربرون» با حضور معاون سیما + فیلم

مشاهده ۵۶۷
۱۳۹۸/۰۷/۰۲- ۱۷:۰۴
تصویربرداری مجموعه نمایشی الف فاخر «جشن سربرون» با حضور معاون سیما آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، دکتر مرتضی میرباقری معاون سیمای رسانه ملی با حضور در محل ضبط سریال الف فاخر «جشن سربرون» در شهریار با عوامل این مجموعه دیدار کرد.

در این بازدید که رییس، قائم مقام و مدیر مجموعه‌های الف ویژه مرکز سیما حضور داشتند معاون سیما از کارگاه‌های مرحله پیش تولید بازدید و از نزدیک مقدمات مرحله تولید کار را مشاهده کرد.
در پایان این بازدید در حضور دکتر مرتضی میرباقری تصویربرداری این مجموعه که محصول مرکز سیما فیلم است، آغاز شد.
«جشن سر برون» مجموعه ای ٣٠ قسمتی به تهیه کنندگی حسن نجاریان و کارگردانی مجتبی راعی است که به روایت دوران قبل از مشروطه می‌پردازد.

رونق دوباره سریال های تاریخی تلویزیون

دکتر مرتضی میرباقری معاون سیما در جریان بازدید از پشت صحنه سریال «جشن سربرون» با اشاره به وجود یک گروه منسجم و قوی در این سریال، گفت: بازدید از مراحل پیش تولید و امور چهره پردازی و طراحی لباس حاکی از آن است که این اثر با وسواس خاصی آغاز شده زیرا این کار مربوط به زمان معاصر بوده و به دلیل اهمیت تاریخی حوادث مشروطه، از حساسیت بالایی برخوردار است.

وی ادامه داد: در مجموعه‌های تاریخی طراحی صحنه، چهره و لباس خیلی مهم است و بازی باور پذیر و قوی بازیگران نیز اهمیت دارد که خوشبختانه دست اندرکاران این سریال جزء عوامل و هنرمندان برجسته کشور هستند.

معاون سیما با اشاره به اینکه تنها حکومتی که در تاریخ ایران از سوی یک کشور خارجی روی کار آمد حکومت پهلوی بود، تصریح کرد: این حکومت ضعیف، حاصل نفوذ بیگانگان بود و اینکه شاه و رئیس حکومت با تصمیم حکومت های خارجی تعیین می‌شد و هیچ تعلقی به سنت و فرهنگ کشور نداشت مایه ننگ آن است.

وی تصریح کرد: یکی از نیازهای مهم نسل امروز شناخت هویت و بالا بردن اطلاعات تاریخی آنها است و سیمای جمهوری اسلامی ایران ساختار نمایشی که محبوب ترین ساختار رسانه برای مردم است را پیگیری می‌کند.

معاون سیما با اشاره به برطرف شدن اختلال گذشته و رونق دوباره صنعت سریال سازی تلویزیون ادامه داد: تولید سریال های تاریخی پس از وقفه ای ده ساله از سر گرفته شده است.  سال گذشته نیز پیش تولید سریال های موسی(ع) را با موضوع تاریخ انبیاء و سریال سلمان فارسی را ناظر به تاریخ صدر اسلام آغاز کردیم و برای تاریخ معاصر مجموعه جشن سربرون و برای تاریخ انقلاب سریال نفوذ را در دستور کار تولید داریم.

دکتر میرباقری با تاکید بر اینکه روایت عینی و باورپذیر این مسائل برای مخاطب آن هم در جریان قصه، وظیفه نویسندگان را سنگین می‌کند افزود: دست اندرکاران جشن سر برون در مرحله نگارش فیلمنامه اهتمام خیلی جدی داشتند و باید با دقت کافی تولید نیز پیش برود و امیدواریم این مجموعه که کار آن در مرحله پیش تولید به خوبی انجام شد در تولید نیز به همین روال جلو رود و مردم شاهد یکی از فاخر ترین آثار نمایشی مربوط به تاریخ معاصر باشند.

وی درخصوص حمایت های سیما از آثار فاخر خاطرنشان کرد: در سه سال اخیر هر سال صد درصد بودجه حوزه سریال سازی رسانه ملی افزایش یافته است و ما حدود 20 سریال فاخر را برای تولید و پخش در نظر گرفته ایم و هنرمندان و عوامل خبره می توانند پا به میدان تولید بگذارند و ما نیز در سیما حمایتشان کنیم.

ویدئوها

تصاویر

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما