امروز سه شنبه  ۱ مهر ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

داستان تلخ دختران سوری در بند داعش

مشاهده ۲۸۴
۱۳۹۸/۰۹/۲۴- ۱۳:۴۲
برنامه این هفته «مستند و گفت‎وگو» (Doc And Talk) شبکه پرس تی وی به نقد و بررسی مستند «A157» ساخته بهروز نورانی پور می‌پردازد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، این مستند با موضوع جنایات داعش در سوریه، داستان زندگی سه دختر کرد سوری به نام‎های روکن، هیلین و سولاف را روایت می‌کند که پدر خود را ۲۰ روز قبل از حمله داعش به شهرشان از دست داده‎اند و در شرایطی که اطلاعی از مادر خود نیز ندارند در یکی از اردوگاه‌های سازمان ملل زندگی می‌کنند. در «A157» زندگی این سه دختر بدون خانواده و مدرک شناسایی در شرایط جنگی و خشونت بار به نمایش گذاشته می‌شود و آن‎ها بلاهایی که در اسارت داعش سرشان آمده را بازگو می‌کنند.
مستند «A157» تاکنون جوایز بسیاری را در داخل کشور از جمله جشنواره فیلم فجر، مقاومت، سینما حقیقت و … کسب کرده و پیش از این جایزه اصلی جشنواره‌ بین‌المللی فیلم «Zeichen der Nach» آلمان، جایزه فیلم منتخب از نگاه تماشاگران جشنواره «Chambéry» فرانسه، جایزه بهترین مستند جشنواره «واچ داکز» لهستان، جایزه ویژه هیئت داوران جشنواره فیلم «سینیه دو نویی» فرانسه و جایزه بهترین مستند جشنواره بین‎المللی فیلم «مذاهب امروز» ایتالیا را نیز از آن خود کرده است.
«مستند و گفت‎وگو» به تهیه‎کنندگی محمد تراب‎زاده، دوشنبه 25 آذر ساعت 17:20 به وقت تهران به مدت 15 دقیقه از شبکه پرس تی وی پخش می‌شود. تکرار این برنامه سه شنبه ساعت 00:05 بامداد، 8:20 و 18:20، چهارشنبه ساعت 19:20 و پنجشنبه ساعت 12:20 روی آنتن می‎رود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما