امروز سه شنبه  ۲۴ تير ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

تدارک شبکه چهار برای اوقات سحری و افطار ماه خدا

مشاهده ۲۳۹
۱۳۹۹/۰۲/۰۲- ۱۳:۲۷
در آستانه فرارسیدن ماه مبارک رمضان ویژه برنامه‌های گروه‌های مختلف شبکه چهار سیما معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، گروه‌های مختلف برنامه ساز شبکه چهار سیما به مناسبت نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان ویژه برنامه‌های خود را به شرح ذیل اعلام کرده‌اند.

«زندگی پس از زندگی» ویژه برنامه افطار شبکه چهار سیما
شبکه چهارسیما برای لحظات عرفانی افطار، ویژه برنامه تلویزیونی «زندگی پس از زندگی » را هر روز ساعت 19، روی آنتن می‌برد.
«زندگی پس از زندگی» برنامه‌ای دیدنی است که در آن به بیان تجربیات مرگ موقت افرادی که در شرایط مرگ کلینیکی و یا خروج موقت روح از جسم قرار گرفته‎اند، پرداخته می‌شود. در این برنامه با تجربه گران مختلف از شهرها و روستاهای متعدد ایران در 4 سال پژوهش و مصاحبه حضوری انجام شده است. این برنامه در 30 قسمت 55 تا 60 دقیقه‎ای به تهیه‎کنندگی عباس موزون در گروه ادب و هنر شبکه چهار سیما تولید می‌شود. «زندگی پس از زندگی» در ایام ماه مبارک از شنبه تا پنجشنبه ساعت 19 و جمعه‌ها ساعت 17 پخش می‌شود. این برنامه در ساعت 2 بامداد بازپخش می‌شود.
«سوره» ویژه برنامه قرآنی شبکه چهار برای ماه مبارک رمضان
برنامه تلویزیونی قرآنی«سوره» با رویکردی جدید و اُنس بیشتر با معارف قرآن در ایام ماه مبارک رمضان پخش می‎شود.
در این برنامه شاهد گفت‎وگو و بخش‌های متنوع پیرامون قرآن و زندگی، قرآن و سیاست، قرآن و هنر و ... هستیم. برنامه «سوره» به تهیه‌کنندگی علی خواجه کاری از گروه فرهنگ و اندیشه شبکه چهار است که هر شب ساعت 22:45 از شبکه چهار سیما روی آنتن می‌رود. این برنامه از شنبه تا پنجشنبه ساعت 17 و جمعه ساعت 16 بازپخش می‌شود.
«سحوری» ویژه برنامه سحرگاه شبکه چهار
شبکه چهار سیما سحرهای ماه مبارک رمضان با ویژه برنامه سحوری میزبان بینندگان فرهیخته خویش است. این برنامه که در گروه اجتماعی این شبکه تولید می‎شود با محور انسان قوی ـ ملت قوی ـ تمدن قوی به تهیه‎کنندگی حسین خسروی، روی آنتن می‎رود. در این ویژه برنامه مروری خواهیم داشت بر فرازهایی از نهج‎البلاغه و صحیفه مبارکه سجادیه و دعای ابوحمزه ثمالی که ذهن و روح انسان را در ارتباط با خویشتن و خدا مصفا می‎کند و همچنین با نگاه به متون کهن، برای استفاده از بیش از پیش از برکات ماه مبارک رمضان آماده می‌شوید. از دیگر آیتم‎های برنامه می‎توان به گفت‎وگو با خدا با صدای استاد ساعد باقری، مناجات، یادواره شهدا، گفت‎وگو با انسان‌های قوی و ... اشاره کرد. «سحوری» در سحرهای ماه مبارک رمضان هر شب ساعت 3:30 بامداد پخش می‌شود.
فصل جدید مجموعه کوتاه تلویزیونی «تربت» در رمضان
«تربت» کاری است از گروه اجتماعی شبکه چهار سیما که در قالب تصویرسازی بر روی خاک، روایت‌های کوتاه را با موضوع ماه مبارک رمضان، منعکس می‎کند. عنوان «تربت» علاوه بر تمرکز بر قالب طراحی بر روی خاک، اشاره‌ای است به پیاده‌روی عاشقان امام حسین (ع) که با پای پیاده بر خاک کربلا و تربت سیدالشهدا (ع) قدم می‎گذارند. در فصل جدید «تربت» تمثیلات اخلاقی آیت‎الله حائری شیرازی در 30 قسمت روایت می‌شود. این مجموعه‌ به تهیه‌کنندگی مصطفی موسی‌پسندی کاری از گروه اجتماعی شبکه چهار است که به صورت میان‌برنامه از این شبکه پخش می‎شود.
کتاب خوب هر روز همراه روزه‌داران
«کتاب خوب» هر روز به معرفی یک کتاب و نویسنده می‌پردازد و با یک مسابقه و جوائز ارزنده پان با مخاطبانش همراه می‌شود و همچنین آیتم استنداپ کمدی با موضوع کتاب و کتابخوانی، همه و همه در برنامه «کتاب خوب» برای مخاطبان شبکه گنجانده شده که به منظور ترویج فرهنگ کتابخوانی و مطالعه کتاب، در ایام ماه مبارک پخش می‌شود. «کتاب خوب» کاری از گروه اجتماعی شبکه چهار سیماست که به تهیه کنندگی هیدوی و کارگردانی مصطفی امامی هر روز ساعت 14 در این ایام روی آنتن می‎رود.
فصل جدید مجموعه «حدیث سرو»
«حدیث سرو» زندگینامه و سیره فردی و علمی‌بزرگان و علما مستندهای مربوط به آیت الله آقانجفی، آیت الله انصاری همدانی، آیت الله رحیم ارباب هرشب از شنبه تا چهارشنبه ساعت 21 پخش می‎شود و بازپخش روز بعد ساعت 3 بامداد است. سخنرانی دکتر الهی قمشه‎ای با موضوع معنی و مفهوم «بسم الله الرحمن الرحیم» شنبه 6 اردیبهشت ماه ساعت 5 صبح از شبکه پخش و ساعت 17 بازپخش می‌شود.
کسب معرفت در شبکه چهار

پخش برنامه« معرفت» با موضوعات منعطف با ماه مبارک رمضان به صورت هفتگی جمعه‌ها ساعت 19 ادامه می‎یابد. تفسیر قرآن با آیت الله جوادی آملی هر روز بعد از اذان ظهر 12:15 و بازپخش روز بعد 6:15، قرائت‌های کوتاه قرآن کریم همراه با تفسیر، جزخوانی قرآنی کریم هر روز ساعت به صورت زنده از شاهچراغ شیراز ساعت 12 و بازپخش ساعت 5 از دیگر برنامه‌ها و میان برنامه‌هایی است که شبکه چهار سیما برای ماه مبارک رمضان تدارک دیده است.

پخش سریال ژاپنی «ابری بالای کوه» از تلویزیون برای اولین بار

سریال ژاپنی «ابری بر بالای کوه» به کارگردانی Mikio Sato از 13 اردیبهشت، مصادف با 8 رمضان هر شب ساعت 24 از شبکه چهار پخش می‌شود.
این سریال ژاپنی زندگی سه جوان روستایی ژاپنی را روایت می‌کند که بعدها هر سه افراد تاثیرگذاری در تاریخ و فرهنگ ژاپن می‌شوند. دو برادر که قهرمانان ملی ژاپن و از فرماندهان نظامی ژاپن هستند و رشادت و راهکارهای آن‎ها باعث می‌شود ژاپن برای 3 دهه قدرت بی رقیب جنوب و شرق آسیا باشد. نفر سوم دوست صمیمی آن‎هاست که بعدها شاعر بزرگ ژاپن می‌شود و تغییرات مثبتی در شعر سنتی ژاپن ایجاد می‌کند.
در خلاصه داستان آمده است: یوشیفورو پسر ده ساله یک خانواده فقیر ژاپنی است که نمیگذارد برادر تازه متولد شده اش را به خانواده ای دیگر بسپارند و به پدرش قول می‎دهد که برای مخارج او کار کند. آرزوی یوشیفورو ادامه تحصیل است و وقتی مدرسه‎ای رایگان در توکیو دایر می‌شود او خانواده‎اش و برادر محبوبش را که نوجوانی شیطان ولی باهوش است را ترک می‎کند اما قول می‎دهد که همچنان برای مخارج او پول بفرستد...
این سریال به همت تامین برنامه شبکه چهار سیما برای اولین بار از سیما، هرشب ساعت 24 پخش و ساعت 18 بازپخش می‌شود.

ویدئوها

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما