امروز سه شنبه  ۲۵ تير ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

بررسی فن‎آوری‌های مقابله با سیل در «چرخ»

مشاهده ۱۱۵
۱۳۹۸/۰۱/۲۴- ۱۱:۴۲

بررسی فن‎آوری‌های مقابله با سیل در «چرخ»

برنامه تلویزیونیِ «چرخ»، با پایبندی به هدف عمومی سازی علم، این هفته بنا دارد گستره دانش علاقه‎مندان به دانستن درباره یک پدیده طبیعی را وسعت ببخشد

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، . «چرخ»ِ 24 فروردین، با حضور دو میهمان فرهیخته، بر روی عنوانِ «سیل » متوقف می‌شود.
اولین برنامه سال جدید، بررسی پدیده سیل را هدف قرار داده و بر همین اساس پرونده‎ای در «چرخِ» این هفته گشوده خواهد شد که همه چیز درباره سیل قبل و بعد از وقوع این پدیده را روشنگری خواهد کرد. دکتر «عزت‎الله قنواتی»؛ رئیس مرکز مطالعات سیلاب دانشگاه خوارزمی و «محمد حسین جهان پناه »؛ کارشناس فناوری میهمانان برنامه این هفته «چرخ»هستند.
نام پژوهش‎ها و مقالات متعدد مرتبط با دانش سیل و بلایای طبیعی، محیط زیست، مدیریت بحران و توسعه پایدار شهری و مقاوم سازی بافت‎های شهری در رزومه علمی میهمانان این هفته می‎درخشد.
برنامه تلویزیونی «چرخ» به تهیه‎کنندگی الهه بهبودی و سردبیری محمد جباری، مطابق معمول شنبه‌ها در ساعت 21 از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.
اجرای برنامه را محمدرضا مقدسیان و حسین فروتن بر عهده خواهند داشت.
علاقه‎مندان می‎توانند مباحث مطالعاتی میهمانان برنامه و یافته‌های مربوط به سیل را در «چرخِ» این هفته پیگیری کنند.
شایان ذکر است محمدحسین جهان‎پناه در این برنامه قرار است درباه فناوری‌های مقابله با سیل و ارزیابی آسیب پذیری شهرستان‌ها، تحلیل سیل درباره شهرستان‎های مختلف کشور و نحوه تغییرات آن نسبت به زمان در حوزه شهر تهران و اطراف آن صحبت کند.
همچنین دوربین «اتاق دانشمند» این هفته برنامه «چرخ» به سراغ اتاق کار دکتر خسرو ثاقب طالبی دکترای جنگل‎شناسی، رئیس بخش تحقیقات جنگل موسسه تحقیقات جنگل‎ها و مراتع کشور رفته است که حرف‎ها و تجربیات جالبی را از او، ثبت کرده است. شعله قهرمانی از مجری‌های پیشکسوت صداوسیما از دیگر میهمانان این هفته برنامه «چرخ» است که درآیتم صندلی «علم سنج» به سوال‎های روزمره زندگی پاسخ می‎دهد. «چرخ» محصول گروه دانش شبکه چهار سیماست که شنبه‌ها ساعت 21، از شبکه 4 سیما پخش می‌شود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما