امروز دوشنبه  ۱ مهر ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

نگاه پرس تی وی به افزایش هزینه‌های نظامی و ارتباط آن با گسترش فقر در جهان

مشاهده ۱۵۴
۱۳۹۸/۰۳/۰۱- ۱۳:۵۵

نگاه پرس تی وی به افزایش هزینه‌های نظامی و ارتباط آن با گسترش فقر در جهان

افزایش هزینه‌های نظامی‌کشورهای جهان و ارتباط آن با گسترش روزافزون فقر در دنیا عنوان موضوعی است که در برنامه این هفته «شکاف اقتصادی» (Economic Divide) بررسی می‎شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، این برنامه ضمن مروری بر گزارش جدید منتشر شده از سوی موسسه بین‎المللی صلح استکهلم درخصوص بودجه نظامی‌کشورهای مختلف جهان و رشد بی‎سابقه آن در سال گذشته، حضور آمریکا در صدر کشورهایی با بیشترین هزینه و بودجه برای تجهیزات نظامی را تشریح می‎کند.
این برنامه در ادامه ضمن واکاوی بودجه نظامی آمریکا در طی سال‎های اخیر و در سال 2019 به بحث و تبادل نظر پیرامون بودجه نظامی روسیه، عربستان سعودی، هند، فرانسه، بریتانیا و ژاپن به عنوان کشورهایی با بیشترین هزینه نظامی در سال 2018 خواهد پرداخت.
مقایسه میان هزینه‌های نظامی در کشورها و میزان فقر در میان مردم و پایان فقر و گرسنگی در دنیا با صرف تنها 10 درصد از هزینه‌های نظامی جهان از دیگر مباحث قابل بررسی در این برنامه است.
«شکاف اقتصادی» با اجرا و تهیه‎کنندگی کاوه تقوایی، ساعت یک بامداد جمعه 3 خرداد، از شبکه پرس تی وی پخش می‌شود. تکرار این برنامه نیز شنبه ساعت یک بامداد، یکشنبه ساعت9 و 20 و دوشنبه ساعت 12خواهد بود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما