امروز پنج شنبه  ۳ بهمن ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

مدیر شبکه دو سیما در بازدید از «در کنار هم ۲»:
مدیر شبکه دو سیما در بازدید از «در کنار هم ۲»:

شیوه‌های خودمراقبتی در قصه‌ها باید به کودکان آموزش داده شود

مشاهده ۲۱۵
۱۳۹۸/۰۵/۱۲- ۱۳:۱۱
تعداد بازدید:215
محمدرضا جعفری جلوه مدیـر شبکه دو،در بازدیداز پشت صحنـــه برنامه «در کنار هم ۲» بـــر اهمیت آموزش خودمراقبتی در تربیت فرزندان تأکید کرد.

باشگاه خبرنگاران  با اعلام این خبر نوشت: محمدرضا جعفری جلوه با حضور در پشت صحنه برنامه نمایشـی «در کنار هم ۲»ضمن تاکیـــد بـــر اهمیت آموزش خودمراقبتی در تربیت فرزندان گفت: قانون‌گرایی و بی قانونی بیش از اندازه در خانواده‌ها هر دو یک آسیب است. نظارت بیش از حد بر فرزندان در خانواده اگرچه ظاهرا امری درمان‌گر است، اما لزوما مثبت و نتیجه بخش نیست. باید همزمان با احساس نظارت بیرونی ناظر درونی یا همان وجدان و احساس مسئولیت را در فرزندان تقویت کنیم.

وی افزود: یک پدر خوب، خود فرزند خانواده‌ای بوده است که برای تجربه کردن به موقع از وی حمایت و دستگیری شده است و او باور به خود و خود مراقبتی را فرا گرفته است. بسیاری از فرزندان نسبت به والدین خود و محیط پیرامونی حریم نگه می‌دارند و به همین دلیل اجازه تجربه‌های ناصواب را در هر مسئله‌ای به خود نمی‌دهند که این مساوی خود مراقبتی است و نکته‌ای است که باید در برنامه گنجانده شود.

مدیر شبکه دو سیما با اشاره به شیوه‌های تربیت فرزند توضیح داد: در مباحث مدیریتی از انواع سبک‌های کنترلی، مشارکتی، انعطافی چه به معنای اعم و چه به معنای اخص مثل مدیریت در خانواده صحبت می‌شود و به نظرم تلفیق این روش‌ها می‌تواند شیوه بهتر و متناسب تری با آموزه‌های دینی باشد. در آموزه‌های دینی شخصیت سازی تا رسیدن فرزند به مقام انتخابگری جایگاه برجسته‌ای دارد. فرزندان ما به پیامبر بیرونی، درونی و مرشدانی که از درون و برون راهنمای آن‌ها در جامعه باشند، به طور توامان نیازمندند تا به چنیــن موقعیتی برسند؛ غایت دین نیز همین اختیار عمــل و انتخابگری آدمی است.

در این دیدار که با هدف اطلاع از کم و کیف پیشبرد این سریال ۴۰ قسمتی انجام شد، آرزو ابوحمزه تهیه‌کننده با اشاره به ویژگی‌های کلی اثر بیان کرد: در سری دوم این برنامه با اضافه شدن خانواده جدیدی به خانواده اصلی در واقع ماجرای دو خانواده که یکی از آن‌ها متعادل و دیگری سهل انگار است، مطرح می‌شود. با این قصه در واقع دو سبک فرزند پروری با محوریت پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر نیز مورد توجه خواهد بود.

وی افزود: در نگارش داستان، گروه تحقیقاتی و یک کارشناس مواد مخدر، نویسندگان را همراهی می‌کنند. هر قسمت با یک موضوع آغاز و در نهایت در کلام یکی از بازیگران مقابل دوربین جمع بندی می‌شود. اگرچه مستقیم گویی نیز در مواردی وجود دارد اما به شکل ارائه یک مانیفست یا بیانیه نیست.

این تهیه کننــده با اشــاره بــه نمایش ارتباط بیـــن نسل‌های مختلف در خانواده‌ها«در کنار هم ۲» عنوان کرد: این برنامه نمایشی، اثری به اصطلاح شیرین با اتفاقات بامزه و طنازانه است و بر ارتباط بین نسل‌ها با یکدیگر تاکید می‌کند. همچنین به سبک زندگی ایرانی- اسلامی‌که از مباحث مهم امروز در رسانه است، نیز پرداخته می‌شود.

آشیانی زاد مدیر گروه خانواده شبکه دو سیما نیز با اشاره به مفاهیم اصلی این اثر بیان کرد: حمایت اعضای خانواده از یکدیگر، دورهم بودن و صمیمیت و کمک به حل مشکلات در این سریال پررنگ است. خانواده اصلی قصه، دارای کتاب قانونی است که چارچوب‌ها و معیار‌های رفتاری و ضوابط اخلاقی را برایشان تعیین می‌کند.

مجموعـه تلویزیونـی «در کنار هــم ۲» با مشارکت ستاد مبارزه با مواد مخــدر، کاری است از گروه خانواده شبکه دو سیما که روز‌های تصویربرداری خود را سپری می‌کند. تهیه کنندگی این اثر را آرزو ابوحمزه و کارگردانی آن را داریوش جهانگیری برعهده دارد.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما