امروز چهارشنبه  ۱۸ تير ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

کتاب‌هایی که در رادیو خوانده می‌شوند

مشاهده ۱۹۲
۱۳۹۸/۰۷/۱۳- ۱۰:۳۲
برنامه «کتاب شب» رادیو تهران به تهیه‌کنندگی رضا قربانی و صدای بهروز رضوی، هر شب به جز جمعه‌ها، از رادیو تهران پخش می‌شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در برنامه «کتاب شب» از شنبه 13 تا 18 مهر به مناسبت سالروز تولد سهراب سپهری، ماجراهایی از زندگی او که بر اساس منابع گوناگون در شش قسمت تنظیم رادیویی شده است، بازخوانی می‌شود.

از روز 20 تا 25 مهر رمان «ماجراهای حیرت‌انگیز بارن فن مونهاوزن» اثر گوتفرید آگوست بورگر، با ترجمه زنده‌یاد سروژ استبانیان و از انتشارات توس، در این برنامه بازخوانی می‌شود.

از 27 مهر تا 2 آبان، شش داستان کوتاه ایرانی از نویسندگان معاصر، همراه با تحلیل سردبیر برنامه از آن‎‎ها روایت می‌شود.

همچنین از 4 تا 16 آبان به مناسبت قرار داشتن در آستانه سالگرد تسخیر لانه جاسوسی آمریکا و روز مبارزه با استکبار جهانی، تنظیم رادیویی رمان مشهور «خوشه‌های خشم» اثر ضد آمریکایی جان اشتین‌بک، با ترجمه شاهرخ مسکوب و عبدالرحیم احمدی در ۱۲ قسمت برای شنوندگان برنامه «کتاب شب» روایت می‌شود.

رمان «مسیا، خاتم رسولان» اثر سید مصطفی گرمارودی، از انتشارات معاونت پژوهش و آموزش سازمان تبلیغات اسلامی، از 18 تا 23 آبان در رادیو تهران شنیده می‌شود و آخرین هفته آبان ماه نیز، کتاب «روزگار من و شعر ـ شصت و سه روایت از زندگی شاعر معاصر محمدعلی بهمنی» که به کوشش احمد امیرخلیلی در انتشارات نگاه به چاپ رسیده است، در شش قسمت از روز 25  تا 30 آبان بازخوانی خواهدشد.

برنامه «کتاب شب» رادیو تهران، به سردبیری محمدباقر رضایی، تهیه‌کنندگی رضا قربانی و صدای ثابت بهروز رضوی، هر شب ساعت ۳۰: ۲۳ روی آنتن می‎رود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما