امروز دوشنبه  ۷ مهر ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

«تسخیر آسمان‌ها» در «چهار سوی علم»

مشاهده ۳۳۹
۱۳۹۸/۰۹/۱۶- ۱۲:۲۱
مستند چهار قسمتی «تسخیر آسمان‌ها» این هفته در قالب مجموعه «چهار سوی علم» از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، مستند «تسخیر آسمان‌ها» دیوید اتنبرو (David Attenborough) مستندساز مشهور بریتانیایی که در آن به بررسی روند تکامل پرواز در حیوانات پرداخته شده است، از این شبکه پخش می‎شود.
در این مستند که پخش آن از امشب 16 آذر، آغاز می‌شود، خزندگان، پستاندارن، حشرات و زندگی نفیس و ارزشمند هوایی پرندگان جهان بررسی می‌شود. اتنبور در این اثر به بررسی ساده ترین و ابتدایی‎ترین غرایز و رفتارهای این موجودات تا زمانی که آن‎ها تبدیل به پادشاهان آسمان می‌شوند، پرداخته است.
این فیلم مستند به کارگردانی David lee به بررسی اینگونه از موجودات در کشورهای مختلفی مانند چین، اکوادور و اسپانیا می‌پردازد و با بررسی این موجودات در کشورهای مختلف و ریشه آن‎ها در 300 میلیون سال قبل، پرده از این راز برمی‎دارد که این موجودات چگونه تبدیل به فرمانروایان بی‎چون و چرای آسمان می‌شوند.
در مجموعه مستند «تسخیر آسمان‌ها» (Conquest of the Skies) زیست‎شناسان و دانشمندانی چون جسی باربر، پیتر هالیهان، آکیتو کاواهارا و برایان لیول با کارگردان و آقای اتنبرو همکاری نزدیک داشته‎اند تا این مجموعه بتواند مرجعی علمی‌برای دانشجویان و پژوهشگران باشد.
مجموعه تماشایی «چهار سوی علم» به کوشش واحد تامین برنامه شبکه چهار سیما از شنبه تا چهارشنبه هرشب ساعت 22 روی آنتن می‎رود.

ویدئوها

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما