امروز دوشنبه  ۵ اسفند ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

استفاده آمریکا از دلار به عنوان سلاح!

مشاهده ۷۴
۱۳۹۸/۱۰/۱۵- ۱۴:۰۸
برنامه «شکاف اقتصادی» (Brecha Económica) از شبکه اسپانیایی زبان هیسپان تی وی این هفته به بررسی استفاده از دلار به عنوان سلاح برای آمریکایی‌ها می‌پردازد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه «شکاف اقتصادی» که بررسی و تحلیل موضوعات اقتصادی مهم دنیا می‌پردازد، در این قسمت عنوان می‌کند که کشورهای چین، روسیه و ایران متحد شده اند که از پول ملی خود در تبادلات تجاری استفاده کنند تا اقدام آمریکا پیرامون استفاده از دلار به عنوان سلاح را خنثی کنند.
«شکاف اقتصادی» عنوان می‌کند که چرا دلار پرکاربردترین ارز جهانی در تجارت است و اینکه چرا دلار به عنوان ارز ذخیره در برخی کشورها مثل روسیه، چین و ایران در حال کاهش است.
در این برنامه می‌بینیم که با تقویت یوآن چه اتفاقی می‎افتد؟ آیا واقع‎بینانه است که فکر کنیم می تواند جایگزین دلار شود؟ در آخر می‌بینیم که آیا کشورهایی که دلار را کنار می‌گذارند خطر حمله نظامی آمریکا را پیش رو دارند و اصلا سود کنار گذاشتن دلار بیشتر است یا ضرر آن؟
برنامه «شکاف اقتصادی» با اجرای مهدیه اسماعیل‎پور، کاری از واحد برنامه‌های شبکه پرس تی وی است که برای مخاطبان اسپانیایی زبان شبکه هیسپان تی وی به صورت زبانگردانی، روزهای دوشنبه ساعت ۲۰:۳۰ به وقت تهران پخش می‌شود و تکرار آن چهارشنبه ساعت ۱۳:۳۰ روی آنتن هیسپان تی وی می‌رود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما