امروز سه شنبه  ۶ اسفند ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

در جمع فرماندهان و کارکنان پایگاه دوم شکاری شهید فکوری تبریز مطرح شد:
در جمع فرماندهان و کارکنان پایگاه دوم شکاری شهید فکوری تبریز مطرح شد:

جنگ هیبریدی دشمنان علیه نظام جمهوری اسلامی ایران

مشاهده ۷۸
۱۳۹۸/۱۰/۲۸- ۱۱:۱۴
میدان نبرد اصلی در جنگ های هیبریدی، نبرد در عرصه عمومی افکار عمومی، با افکار عمومی و برای افکار عمومی است که هم جنبه عاطفی و هم جنبه ادارکی دارد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، مهندس مرتضی صفری در جمع فرماندهان و کارکنان پایگاه دوم شکاری شهید فکوری تبریز با اشاره جنگ هیبریدی دشمنان علیه نظام جمهوری اسلامی ایران، گفت: این جنگ ترکیبی از چندین ابزار جنگی متعارف و غیرمتعارف اعم از نیروهای نظامی منظم، جنگ اقتصادی، حملات سایبری، دیپلماسی، جنگ اطلاعاتی و پروپاگاندا، نیروهای نظامی نامنظم و چریکی، نیروی مخصوص و حمایت از نارضایتی‌ها و آشوب‎های محلی است.

صفری افزود: میدان نبرد اصلی در جنگ های هیبریدی، نبرد در عرصه عمومی افکار عمومی، با افکار عمومی و برای افکار عمومی است که هم جنبه عاطفی و هم جنبه ادارکی دارد.

مدیرکل صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی با بیان اینکه رسانه‌ها از عوامل اصلی برسازنده شکل دهنده و هدایت کننده افکار عمومی هستند خاطر نشان شد: جنگ هیبریدی ابزاری راهبردی بوده و دیپلماسی عمومی در مقابل دیپلماسی سنتی، دیپلماسی رسانه‌ای، پروپاگاندا، آشوب‎ها و حملات سایبری از جمله کاربردهای گسترده آن است.

مهندس صفری در ادامه سخنان خود به راهبردهای متعدد دشمن در جنگ رسانه‎ای و شناختی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران پرداخت و استفاده از نظام رسانه ای و ارتباطات فراگیر و گسترده برای تاثیر گذاری در همه طبقات و دسته‌های مخاطبان، تلاش برای اعتبارزدایی و از بین بردن مرکزیت فکری و رسانه‎ای انقلاب، ارائه تصویری ویران شهر از ایران و اتوپیایی از غرب، استفاده گسترده از اخبار جعلی در فضای مجازی برای تخریب چهره نظام و مسئولان آن، تلاش برای به خدمت‎گیری توده مردم به عنوان کارگزاران نظام رسانه‎ای، بحران‎سازی، ایجاد بحران‌های مختلف صوری و غیر واقعی در وضعیت‎های مختلف زمانی و مکانی، اهریمن‎سازی، بی‎طرفی دروغین و تحریک احساسات مردم و پاره حقیقت‎گویی را از جمله راهبردهای متعدد دشمن در این حوزه بر شمرد.

مدیرکل شبکه سهند تصریح کرد: نظام رسانه‎ای دشمن در تلاش است با برجسته‎سازی و بزرگنمایی مشکلات و چالش‎های موجود و کوچک‎نمایی توفیقات و ظرفیت‎ها، نگرش مثبت و روح امید را در بین مردم به صورت اساسی از بین ببرد.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما