امروز سه شنبه  ۶ اسفند ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

ترویج فرهنگ عفاف و حجاب اولویت رسانه ملی

مشاهده ۶۶
۱۳۹۸/۱۱/۰۱- ۰۸:۵۹
شبکه‌های متعدد سراسری، استانی، برون مرزی و بخش‌های خبری صداوسیما از ابتدای امسال تا آخر آذر ماه بیش از 3هزارو پانصد ساعت برنامه با موضوع ترویج فرهنگ عفاف و حجاب تولید کرده‌اند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، بنابر اعلام اداره کل آمار توسعه و فنآوری اطلاعات معاونت پژوهش، برنامه‌ریزی و نظارت، معاونت‌های برنامه‌ساز رسانه ملی در نه ماهه نخست امسال 3هزارو533ساعت برنامه درخصوص ترویج فرهنگ عفاف و حجاب تولید و پخش کرده‌اند.

 بنابراین آمار برنامه‌های رادیویی به مدت 344 ساعت و برنامه‌های تلویزونی 637 ساعت از شبکه‌های سراسری، هزارو420ساعت برنامه رادیویی و 487ساعت برنامه تلویزیونی از شبکه‌های استانی، 126ساعت برنامه رادیویی و 286ساعت برنامه تلویزیونی از شبکه‌های برون‌مرزی رسانه ملی به این موضوع اختصاص داشته اند و بخش های خبری نیز به مدت 95ساعت برنامه رادیویی و 137ساعت برنامه تلویزیونی در ترویج این ارزش اخلاقی، سهم داشته اند.

بنا بر این گزارش شبکه رادیویی معارف باحدود 344ساعت برنامه درخصوص موضوع ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در میان دیگر شبکه‌های رادیویی سراسری اول است و شبکه پنج سیما با 117ساعت برنامه در میان شبکه‌های سراسری بیشترین سهم را در خصوص ترویج این معرفت دینی داشته است.

از رادیوهای استانی نیز رادیو مرکز کرمان با112ساعت برنامه طلایه دار رادیو‌های استانی و سیمای خراسان رضوی با 59ساعت برنامه رتبه اول سیمای مراکز استان‌ها در ترویج فرهنگ غفاف و حجاب هستند.

در میان شبکه‌های رادیویی برون‌مرزی رادیو عربی با 43ساعت برنامه رتبه اول و درمیان شبکه‌های تلویزیونی برون‌مرزی شبکه سحر بیشترین زمان یعنی 286ساعت برنامه به این موضوع اختصاص داده‌است

در خصوص اخبار ارائه شده در زمینه عفاف و حجاب نیز شبکه‌های سراسری (رادیویی 11ساعت، تلویزیونی 17ساعت) و شبکه‌های استانی (رادیویی 84ساعت و تلویزیونی 120 ساعت ) خبر پخش کرده‌اند.

 

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما