امروز چهارشنبه  ۲۰ فروردين ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

اِم‌.آر.آی ادراک مغز روی میز «چرخ»

مشاهده ۸۳
۱۳۹۸/۱۲/۰۴- ۱۰:۲۹
نودودومین قسمت «چرخ» ساعت 19 امروز، یکشنبه 4 اسفند، با بررسی موضوع «مغز و دنیای ادراکی» روی آنتن شبکه‌ چهار می‌رود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در این برنامه‌ «چرخ»، حسین فروتن به‌عنوان مجری-کارشناس میز علم «چرخ» با دکتر حسین استکی، عضو هیات علمی و استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره‌ فرآیند ادراک در مغز گفت‌وگو می‎کند.
متخصصان می‌گویند ادراک فرآیند پیچیده‌ آگاهی پیدا کردن از اطلاعات حسی و فهم آن‎هاست. فرآیندی که انسان به وسیله‌ آن، برداشت‌هایی را که از محیط خود دارد، تنظیم و تفسیر می‌کند و به آن‎ها معنی می‌دهد. در واقع ادراک حاصل پردازش اطلاعات است و رفتار ما انسان‌ها بر اساس ادراک ما از واقعیت شکل می‌گیرد، نه خود واقعیت. ادراکات حسی نسبی هستند و بسته به شرایط مغز و محیط تغییر می‌کنند و الگوها و انتظارات نقش مهمی در ادراکات حسی دارند. از نگاهی دیگر، دنیای ادراکی بر اساس تحلیل مغز از سیگنال‌های بیوالکتریکی شکل می‌گیرد که دکتر استکی در برنامه‌ امروز «چرخ» این فرآیند پیچیده را تشریح می‎کند.
گفت‌وگوی تلفنی با دکتر کیانوش جهانپور، مدیر مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت درباره‌ شیوع ویروس کرونا در ایران، از دیگر بخش‌های نودودومین قسمت «چرخ» در فصل ششم است.
مجله‌ تصویری «چرخ» مهم‌ترین رویدادهای علم و فناوری و مسائل روزمره‌ زندگی را با نگاهی تخصصی و به‌زبانی ساده و با حضور کارشناسان، اساتید دانشگاه و نخبگان بررسی و واکاوی می‌کند.
«چرخ» روزهای، یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه، از ساعت 19 به‌صورت زنده از شبکه‌ چهار پخش می‌شود.
مجری «چرخ» حافظ آهی است و محمد جباری سردبیری برنامه و الهه بهبودی تهیه‌کنندگی «چرخ» را بر عهده دارند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما