امروز سه شنبه  ۱۴ مرداد ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

تشکیل کارگروه تخصصی رسانه در شورای عالی مهارت

مشاهده ۸۴
۱۳۹۹/۰۴/۰۷- ۱۰:۵۸
کارگروه تخصصی رسانه با محور شبکه آموزش سیما در شورای عالی مهارت تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی؛ هفتمین جلسه شورای راهبردی و سیاست‎گذاری شورای عالی مهارت برگزار شد.
این جلسه بنا به پیشنهاد مهدی خلجی دبیر کارگروه مهارت آموزی سیما و با تصمیم شورای عالی مهارت کارگروه تخصصی رسانه‌ آغاز به کار کرد.
این کارگروه که با محور شبکه آموزش سیما راه‌اندازی شده است، به تولید و سیاست‎گذاری برنامه‌هایی با محور فرهنگ مهارت‎آموزی، توجه و ترغیب جامعه و خانواده‌ها به سمت آموزش‌های مهارتی می‎پردازد.
شبکه آموزش قرار است باهدف مهارت‎آموزی مسابقه بزرگی به نام «هفتاد و هفت ساعت» (سرزمین ‌مهارت) را به تهیه‎کنندگی سعید ابوطالب تولید و پخش کند.

مسابقه«77 ساعت» یک مسابقه مهارتی است که دو بخش میدانی و استودیویی دارد. در این مسابقه که در ژانر رئالیتی‌شو ساخته‌ می‌شود، فراخوانی منتشر شده و از جوانانی که مهارت‌های فنی و کاربردی دارند دعوت می‌شود. در ادامه بعد از گزینش گروه‌ها سه شب و چهار روز کامل در مسابقه حاضر می‌شوند و باید فعالیت‌های مهارتی انجام‌دهند. اتفاقی که با عملیاتی مثل کوهنوردی، قایقرانی، پاراموتور و ... همراه است، اقداماتی که قبل‌تر در مجموعه رالی‌ایرانی و هفت‌روز و هفت‌ساعت هم رخ داده‌ بود. در واقع علاوه ‌بر فعالیت‌های ماجراجویانه، عملیات مهارتی هم بخش دیگری از این مسابقه را شکل داده‌ است. در این بخش هم شرکت‌کنندگان باید بتوانند در کارگاه و فضای باز، نجاری و آهنگری کنند، احتمالا یک خانه بسازند، ماشین تعمیر کنند و برای خودشان جان‌پناهی بسازند. در واقع از انواع مهارت‌های فردی که در لیست مهارت‌های بین‌المللی هم مطرح است، حدود نیمی از آن را در این برنامه می‌بینیم.
بنابر این گزارش، شورای عالی مهارت به عنوان نهاد ملی به ریاست معاون اول رئیس جمهور، بدون ایجاد تشکیلاتی جدید با نقش سیاست‌گذاری در چارچوب اسناد بالادستی، برنامه‎ریزی کلان، تنظیم‎گری، تضمین کیفیت، طراحی و نظارت در اجرای نظام صلاحیت حرفه‌ای و نظارت بر آموزش و تربیت فنی، حرفه‌ای و مهارتی تشکیل می‌شود.
ایجاد هماهنگی و نظارت بر تخصیص منابع و تسهیلات به دستگاه‌های مجری و نیز بررسی پیشنهاد اصلاح ساختارها، بازنگری در قوانین، مقررات مرتبط با آموزش و تربیت فنی، حرفه‌ای و مهارتی نیز از وظایف این شوراست.
تصویب استانداردهای آموزش، ارزشیابی، شایستگی و همچنین ساز و کارهای لازم برای مشارکت بهره‎برداران در کلیه مراحل و فرایندهای آموزشی و تربیتی نیز به‎همت این شورا انجام می‎شود.
رئیس شورای عالی مهارت‎آموزی معاون اول رئیس جهمور است.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما