امروز جمعه  ۲۴ مرداد ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

مبارزه‎ای متفاوت برای سرودن «ترانه من»

مشاهده ۱۰۳
۱۳۹۹/۰۴/۱۵- ۰۰:۵۹
مستند «ترانه من» روایتی متفاوت از مبارزه با بیماری تالاسمی، یکشنبه این هفته از شبکه افق پخش می‌شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، حدود ۲۳ هزار بیمار تالاسمی در ایران هستند که با مشکلات متعدد این بیماری دست و پنجه نرم می‌کنند، آن‎ها نیاز به تزریق مادام العمر خون دارند و از آنجایی که این تزریق باعث می‌شود سطح آهن بدن بالا برود آن‌ها باید دارو‌هایی مصرف کنند که سطح آهن بدنشان کاهش یابد.
مستند «ترانه من» روایتی است متفاوت از مبارزه بیماران و کادر درمانی با این معضل، مشکلی که نه فقط ناشی از درد بیماری است، بلکه بی‎تدبیری مسئولان هم بر آن افزوده است. در این مستند می‌بینیم یک نفر می‌تواند خودش را به مرگ نزدیک ببیند و در عین حال امیدوار به زندگی هم باشد. مسعود کارگر کارگردانی «ترانه من» را بر عهده داشته است، مستندی که یکشنبه 15 تیر ساعت 17:30 و تکرار آن ساعت 8:30 روز بعد روی آنتن شبکه افق می‎رود.
ماجرای ترور شهدای محراب برای ثبت در تاریخ
مستند «برای تاریخ» در پنجمین قسمت، به قضایای مربوط به ترور شهدای محراب اختصاص دارد. در این مجموعه که می توان آن را تاریخ شفاهی انقلاب دانست، شاهد گفت وگو با مسئولان وقت در دوره‌های مختلف پیرامون موضوع مورد بحث خواهیم بود. در پنجمین قسمت و به فراخور موضوع که «شهدای محراب» نام دارد، ترور چهار تن از این شهدای بزرگوار واکاوی می‌شود. ایمان گودرزی تهیه کننده و کارگردان مجموعه «برای تاریخ» است که پنجمین قسمت آن را می‎توانید ساعت 18، روز یکشنبه 15 دی ماه از شبکه افق تماشا کنید. تکرار این مستند هم روز بعد ساعت 14:30 روی آنتن می‎رود.
سارق حرفه‎ای در «خونه رو» از تجربه‌هایش می‌گوید
سارقان مختلف، روش های متفاوتی برای ورود به منازل و خالی کردن آن‌ها دارند، تجربه‌هایی که گاه شنیدن آن‌ها مفید است و می‎تواند مانع از موفقیت همکارانشان شود. مستند «خونه رو» چنین روایتی را دنبال می‌کند، در این مستند با سارقی با تجربه درباره انواع روش‎های ورود به منازل گفت‎وگو شده است. این مستند به کارگردانی محمد کارت، یکشنبه 15 تیرماه ساعت 22 روی آنتن شبکه افق می‎رود. بازپخش «خونه رو» برای ساعت 16:30 روز بعد در نظر گرفته شده است.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما