امروز دوشنبه  ۷ مهر ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

پخش بیش از۵۴ هزار دقیقه برنامه، اهتمام ویژه صداوسیمای مرکز کرمان

مشاهده ۱۲۰
۱۳۹۹/۰۴/۳۱- ۱۲:۲۴
مدیرکل مرکز کرمان خبر داد: 54هزار دقیقه برنامه در سال‌های اخیر برای معرفی ظرفیت‌های جنوب کشور در رسانه استانی تولید شده است.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، دکتر علیرمضانی مدیرکل صداوسیمای مرکز کرمان در خصوص فعالیت‌های این رسانه استانی در منطقه جنوب گفت: رسانه استانی در سال‌های اخیر بیش از 54 هزار دقیقه برنامه در معاونت‌های صدا، سیما، خبر و فضای مجازی برای معرفی ظرفیت‌های جنوب استان در زمینه گردشگری، کشاورزی و فرهنگی تولید و پخش کرده است. وی با بیان اینکه پوشش 97 درصدی شبکه‌های صداوسیمای کرمان در جنوب استان، نشان از اهتمام ویژه مرکز کرمان به جنوب استان دارد گفت: سیمای این مرکز حدود 25 هزار دقیقه در 40 عنوان برنامه تولید کرده است که از برنامه‌های شاخص در این زمینه می‌شود به برنامه‌های  مستند «هند کوچک»، جنگ«شب‎‌های فیروز‎ای»، «جنگ رمضان»، «روستا به روستا»، «شهر به شهر»، «گشت و گذار»، «شب‎های کرمان» و «گفت‎وگوی ویژه» اشاره کرد.

دکتر علیرمضانی همچنین از تولید و پخش 15 هزار و 400 دقیقه برنامه رادیویی با 34 عنوان برنامه، ویژه جنوب استان خبر داد و افزود: علاوه بر برنامه‌های «کرمان سلام»، «مفشو»، «میکروفن صبح»، «اهل آبادی» و «ایشوم» که به میزان زیادی به جنوب استان پرداخته است، برنامه‌های «خوش یهتین» و «ای پسینی» که نام آن‎ها برگرفته از لهجه غنی جنوب استان است، در ایام عید نوروز که مسافران زیادی از سراسر کشور در استان کرمان  حضور داشتند تولید و پخش شده است.
مدیرکل صداوسیمای مرکز کرمان تولید و پخش خبرهای مربوط به جنوب استان کرمان در سال‎های اخیر را بالغ بر 12 هزار دقیقه اعلام کرد و افزود: از این میزان برنامه خبری که تولید و پخش شده است، 5 هزار و 100 دقیقه آن رادیویی و 7هزار و 290 دقیقه‎اش تلویزیونی بوده است.

دکتر علیرمضانی در ادامه گفت: از بدو تاسیس معاونت فضای مجازی مرکز کرمان در سال 97 تاکنون 920 عنوان محتوای فضای مجازی در قالب‌های مختلف به میزان 1724 دقیقه ویژه جنوب استان با موضوعات گردشگری،کشاورزی، صنایع دستی، موسیقی نواحی و مشکلات منطقه جنوب تولید و در فضای مجازی منتشر کرده است.

مدیرکل صداوسیمای مرکز کرمان در ادامه از پوشش 97 درصدی شبکه‌های رسانه ملی در جنوب استان خبر داد و افزود: در چهار سال گذشته 53 فرستنده آنالوگ در منطقه جنوب به دیجیتال تبدیل شده است و ایستگاه پر قدرت  شهید شهسواری به طور کامل بازسازی و  TS3 این ایستگاه که 5 شهرستان جنوبی را پوشش می‌دهد، راه اندازی شده است.

وی احداث 3 ایستگاه فرستنده برای گلوئیه فاریاب،بنستان و فکر آباد جیرفت را از دیگر اقدامات انجام شده در منطقه جنوب استان عنوان کرد و گفت: با خرید تجهیزات فنی و جذب و به کارگیری سه نیروی جدید تعمیرات و تاسیسات در این فرستنده‌ها، زمان قطعی گزارش شده را به حداقل رسانده و از ارسال فرستنده‌های معیوب برای تعمیر به تهران جلوگیری کرده است.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما